Yüz Germe Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Yüz germe ameliyatları adından da net anlaşıldığı gibi çeşitli nedenlerle sarkan yüzdeki derilerin gerdirilmesi olayıdır. Yüz germe ameliyatları farklı tekniklerle ihtiyaca göre şekillendirilebilir. Yüz estetiği sağlık açısından zararsız fakat doktor tecrübesi isteyen özel ameliyatlardır.

Günümüzde yüz germe ameliyatları genelde 50 yaş ve üzeri hastalar tarafından tercih edilmekte. Bu ameliyat sonrasında hedefimiz hastamızı 5-10 yaş arası genç göstermektir. Yüz germe ameliyatları mini yüz germe ve total yüz germe ameliyatları olarak yapılabilir. Bu tamamen kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Bunun Dışında yüzde ki deformasyon durumuna göre orta yüz estetiği ve boyun estetiği ile kombine de yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı öncesi hastanın yapması gerekenler

Yüz germe ameliyatı öncesinde hastanın en önemli yapması gereken şey sigara kullanmamasıdır. Bu bizim için çok önemli ameliyatı direk etkileyen bir unsurdur. Bu sözü veremeyecek olan hastalarımızı ameliyat yapmadığımız olmuştur. Bir diğeri ise aspirin gibi kanı sulandıran ilaçların kullanılmamasıdır. Bu ilaçlar hakkında herhangi bir bilginiz yok ise eğer doktorunuza danışabilirsiniz. Bunlardan ziyada birde yüzün fiziksel etkilerden korunması ameliyatın sağlıklı geçmesi için gereken unsurlardandır.

Yüz estetiği Yüz estetiği

Yüz Germe Ameliyatı nasıl Yapılır ? 

Yüz germe ameliyatı ihtiyaca göre belirlenen yani yüzdeki sarkıklık miktarına göre tekniği belirlenir. cildinizde yer çekimi ve yaşlılıktan kaynaklı fazla ve kırışmış deri kulak arkasından gerdirilerek fazla deri alınır. Bu alınan deri sonrası uçlar dikişlenerek ameliyat tamamlanır.

Yüz germe ameliyatları ortalam 2-3 saat süre alır. Ameliyat genelde lokal anestezi altında bazı istisnai durumlarda ise genel anestezi altında yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası Yaşananlar

Yüz germe ameliyatı sonrasında yüzde morluklar ve şişlikler gözlenir. Ameliyat sonrası acı hisside olması doğaldır. Fakat ameliyat sonrası verilen ilaçların tamamına uyulduğundan acı hissi sıfıra yakın bir seviyeye kadar iner. Ameliyat sonrasında oluşan morluklar 1 hafta sonra tama yakın geçer. Hasta ameliyattan 3 gün sonra duş alabilir. Ameliyat izlerinin geçmesi ortalama 3-4 hafta sürer.

Yüz estetik cerrahisi Yüz estetik cerrahisi

Yüz germe ameliyatı sonrası hastanın dikkat etmesi gerekenler

Yüz germe ameliyatı sonrasında hasta yüzünü fiziksek etkilerde koruması gerekir. Verilen ağrı kesici ilaçların düzenli kullanılması gereklidir. Ayrıca bunlardan en önemlisi ameliyat sonrasında 1 ay süreyle kesinlikle sigara içilmemesi gereklidir. Bu çok önemli bir kuraldır. Sigara vücuttaki kılcal damarları tıkadığından ameliyat sonrası yüzdeki kılcal damar kan dolaşımını etkiler ve iyileşme sürecini büyük ölçüde zayıflatır.

Yüz germe ameliyatları Riskli ameliyatlar mıdır ? 

Yüz germe ameliyatları herhangi bir risk taşımayan sadece bu işi yapacak olan doktorun tecrübesi olmasını gerektiren klasik ameliyatlardır. Yüz germe ameliyatları uzun yıllardır sıklıkla tercih edilir. Ameliyat sonrasında belli belirsiz izler dışında herhangi bir zararı yoktur.

Yüz germe ameliyatı sonrası ne kadar iz kalır ? 

Yüz germe ameliyatı sonrası Kulak arkanızda özellikle kadın hastalarda saçların kapatmasıyla alakalı pek fark edilmeyen bir zi kalır. Bu izi minumuma indirmek doktorun el becerisiyle alakalı bir durumdur. Ayrıca kulak arkası dışında gene kulak arkasından fakat saçlı deriden giriş yapılan durumlarda ise iz saçın içinde kalacağı için hiç iz kalmaz diyebilir.

yüz germe yüz germe

Yüz germe ameliyatı ne kadar süre etkisini gösterir ? 

Yüz germe ameliyatı sonrası ölene kadar kalıcı bir başarı söz konusu değildir. Tabi ki hastanın yüzünde ki deriler gene sarkmaya başlayacaktır. Bunun nedeni engellenemeyen yer çekimi ve yaşlılıktır. Bu süreçler devam edeceği için kişi mutlaka yaşlanır derisi tekrar kırışıklaşır.

Gelelim yüz germe ameliyatlarının ne kadar etki gösterdiğine; bu ameliyat gene hastanın ameliyatı olduğu zaman ki yaşına metobolizmasına yaşadığı sosyal şartlara göre değişkenlik gösterir. Fakat bunlara rağmen ameliyat minumun 5 yıl boyunca koruma sağlar. Ameliyat 10 yıl da kalıcı kaldığı durumlar mevcuttur buda hastanın yapısına göre değişir.

Yüz Germe ameliyatı sonrası İfade kaybı yaşanır mı ?

Yüz germe ameliyatı sinir uçlarına bir müdahale olmadığından herhangi bir belirgin ifade kaynı yaşanmaz. İsmi gibi sadece gerdirme işlemi ve fazlalık derini alınması işlemidir. Yüz mimiklerinde belirgin kayıplar yaşanmaz.

Bu Sayfa 2.771 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

2 comments:

dilek turkmen23 Kasım 2011 at 20:50Reply

ucret ne kadar

Name bahar09 Nisan 2012 at 16:27Reply

merhaba

boyun ve kol gerdirmek istiyorum ama su an Afrika da yasiyorum.Ameliyattan 15 gun sonra buraya donmek asiri sicaklara neme maruz kalmak sizce riskli midir?
cevabiniza simdiden tesekkurler
bahar