Vaser Liposuction

Görsel Anlatımlı Videolar

Vaser Liposuction nedir ? 

Vaser liposuction vücuttan yağ çıkartmak için kullanılan bir tekniktir. Extra olarakbir cihaz ile yağlar dışarıya çıkartılır. Bu tekniği kullanmak için bilgi ve tecrübe sahibi olmak gerekir. Aslında vaser cihazı çok faydalı ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

Neden Vaser liposuction ?

Bunun bir çok nedir var. Bunların en başında her bölgeye hemen hemen uygulanabiliyor olması gelir. Bunun dışından 2. en büyük özelliği yağ alınacak olan bölgeden vücuda yararlı olan yağ dokularını bırakıp, yaramayan yağ dokularını seçebilme kabiliyetidir. Bu kabiliyet ona klasik yönteme göre avantaj sağlamasına yardım ediyor.

Bir diğer husus ise, vaser ile yapılan işlemler sonrasında işlem yapılan bölgede oluşan morlukların çok az olmasıdır. Klasik yöntem de, bu çok daha fazla oluyor. Ve tedavisi için extra bir çalışma yapılması gereken durumlarda oluyor. Bu Vaser cihazının “neden” sorusunun bence cevabı için yeterli.

Vaser olursa fiyat daha mı fazla

Kesinlikle bu sorunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü bu işlemi vaser kullanarak yaptık diye hastadan extra olarak bir ücret talep etmeyiz. Nasıl klasik yöntem kullanıyorsak, vaser cihazını da o şekilde kullanırız bize bu iş zor gelmez. Aslına bakacak olursak, biz da vaser kullanarak yapmaktan yanayız. Çünkü bu cihazın ameliyat sonrası iyileşme sürecine faydası çok daha fazla olacaktır.

Herkes için vaser cihazı kullanılabilir mi 

Evet her hasta için vaser cihazı kullanılabilir. Bu yöntem için extra bir özellik aramayız. Bazı teknikler gerçekten hasta seçiyor. Örnek vermek gerekirse, iple kulak estetiği tedavisi için hastanın kulak yapısının bu tekniğe uygun olması şartı ararız. Ameliyat göğüs büyütme için vücutta hastanın fazladan yağı olmasını ararız. Ama vaser için kesinlikle böyle bir arayış içerisinde olmayız. Vaser yöntemi her hasta için uygundur rahatlıkla kullanılabilir. 

Hangi bölgelere vaser tekniği uygulanır ? 

Genel olarak karın bölgesi, bacak bölgesi, hatta ve hatta gıdı bölgesine bile bu yöntem yapılabilir. Ayrıca sırt bölgesi erkeklerde meme küçültme ameliyatlarında sıklıkla kullanıyoruz. Bu yüzden faydalı ve başarılı bir şekilde her bölgede kullanıyor, ve faydalı sonuçlar alıyoruz.

Vaser ile ameliyat sonrası iyileşme süresi

Bu yöntemin ameliyattan sonra iyileşme süresi klasik yönteme göre çok daha hızlıdır. Şişlikler ve morlukların hızlı bir şekilde kapanabiliyor olması ve daha kısa süre evde mahsur kalacak olmanız bence büyük bir artı. Ayrıca ameliyat sonrasında kötü yapılmış bir işlem ile çukurluklar, kırışıklar ve selülit kalması gibi sorunları bu yöntem ile rafa kaldıracağınızı biliyorum. 

Selülit tedavisinden vaser in yeri 

Evet selülit tedavisinde bu yöntem uygulanıyor. Çok da başarılı neticeler alınıyor. Bu yüzden de tavsiye ediyoruz. Ayrıca klasik ile yapılamayan bazı işlemlerin ve çukur düzeltme kırışma gibi deri sorunlarını da bu teknik ile rahatlıkla çözebileceğimizi de bilmenizi isterim.

Vaser liposelection ile ameliyat sonrası iz kalır mı 

Çok ince uçlar ile girildiği için ameliyat izi kalmaz. Az bir görünürlüğü olacaktır. Ama bu da beklenen doğal bir sonuçtur. bir süre sonra ameliyat izinden çok az da olsa eder kalmayacağını bilmenizi isterim.

Bu Sayfa 574 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,