Vajina Üstünde Yağlanma (Mons Pubis)

Görsel Anlatımlı Videolar

Vajina üstünde yağlanma tıpta Mons pubis adı verilen vajinanın üst kısmında bulunan kıllı bölgedir. Bu kıllı bölge çeşitli nedenlerden dolayı yağlanabilir, ve ortaya istenmeyen estetik bozukluklar oluşturabilir.

Vajinanın üstünde yağlanma bulunan kişilerde giydikleri pantolon veya iç çamaşırında belirgin şişlik ve kaba bir görüntü oluşur. Bu estetik bozukluğu Mons pubis ameliyatı ile çözmek mümkündür.

Mons pubis Ameliyatı 

Bu ameliyat vücudun herhangi bir yerinde olıuşan fazla yağlanmayı giderilen metot olan liposuction yöntemiyle giderilebilir. Aşırı yağlanan bölgeye liposuction yapılır fazla yağ dokusu ile yap emilir ve gergin bir vücut yapısı elde edilir. Ameliyat tam teşekküllü hastane ortamında ortalama 1 saat sürer. Ameliyat isteğe bağlı olarak genel veya lokal anestezi ile gerçekleşebilir. Hasta ameliyat esnasında ve sonrasında hissedilir bir acı hissetmez. Verilen ilaçlar ve yönergelere uyulduğunda operasyon başarılı bir şekilde geçer.

Vajinada yağlanma Vajinada yağlanma

Mons pubis Ameliyatı Sonrası 

Mons pubis ameliyatı sonrasında ortalama 1 ay süreyle bölgede oluşan ödem geçmez. Fakat bu süre sizi korkutmasın. Ortalama 1 hafta süre ile de cinsel pehriz uygulanır. Bu süre sonrasında hasta normal hayatına dönebilir. kişi iş hayatına 2-3 gün süre sonra döner. Ameliyat sonrasında belirli bir süre sonra kontrole gelinmesi gereklidir.

Vajinanın üst kısmında ki aşırı yağlanma sebepleri

Vajinanın üst kısmı hızlı kilo alıp vermeden, normal veya sezeryan doğum sonrası, veya genetik nedenler yada obeziteden dolayı yağlanabilir deri gevşeyebilir. Ameliyat izi eğer sezaryan olan bir kadın ise sezeryan izinden girilerek ameliyat izsiz gerçekleşir. Eğer normal bir liposuction uygulanacak ise 1-2 cm kadar bir fazla da belli olmayan bir kesi izi oluşur.

 

Bu Sayfa 23.453 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

1 comment:

Mg23 Ağustos 2014 at 09:46Reply

Merhabalar ben bu uygulamayı yapmayı düşünüyorum 19 yaşımdayım fakat hiçbir sitede fiyat aralığı verilmemiş. tahmini bir fiyat nedir min-max arkadaşlar bu önemli bilgilendirir misiniz