Vajina iç Dudak Sarkması (Labioplasti)

Görsel Anlatımlı Videolar

Vajina iç dudak sarkması yani tıp diliyle “ Labioplasti ” ameliyatları günümüzde en sık yapılan genital bölge ameliyatlarındandır. Vajinanın kötü görünümünü ortadan kaldırarak cinsel ilişki esnasında duyulan ağrıyı ortadan kaldıran bu ameliyattır.

Vajinanın iç kısmında bulunan halk diliyle küçük dudaklar (labium minus), bazı nedenlerden dolayı sarkar ve birbirinden ayrılır. Bu ayrılma görsel olarak kötü bir görüntü oluşturur.Küçük dudak onarımı yani labioplasti ameliyatları 30 dk kadar kısa bir sürede yüz güldüren sonuçlar verebilir.

Vajina iç dudak Sarkması Neden Olur ? 

vajina iç dudak sarkması en başta genetik nedenlerden dolayı doğuştan olabilir. Bunun dışından doğum sonrası bazı kadınlarda görülür. Ayrıca aşırı kilo alıp verme durumunda da kadınların vajinal iç dudaklarında sarkmalar görülür.

Vajina iç dudak sarkması ameliyatını herkez olabilir mi ? 

Labioplasti ameliyatlarını isteyen herkez olabilir. Doğum yapmış veya yapmamış evli veya bekar ve hatta kızlık zarına herhangi bir zarar vermediğinden küçük yaştaki genç kızlarımızın da bu ameliyatı olmalarında bir sakınca yoktur.

Neden iç dudak (Labioplasti) ameliyatı olmalıyım ? 

Bu ameliyat olmayan kişiler tabi ki sağlık açısından bir şey kaybetmezler. Fakat iç dudaklarının sarkık olması bazı kadınlarda utanma vajinal bölgeyi saklama gibi durumlar olabilir. Cinsel ilişki esnasında dudakların başıboş olmasından dolayı içeriye dogru baskı yapması sıkışma gibi durumlar olması halinde acı ve buna bağlı olarak kadınlarda ve bazı durumlarda geç boşalmaya hatta boşalamaya neden olabilir.

Vajina iç Dudaklarının Sarkması Vajina iç Dudaklarının Sarkması

Labioplasti Ameliyatı 

Labioplsti ameliyatı lokal anestezi altında yapılır çok nadiren genel anestezi uygulanan durumlar oluşabilir. Ameliyat iç dudaklara asimetrik bir düzen vererek estetik görünümün yenilenmesidir. Ameliyat ortalama 30 dk civarında sürer ve riskli bir ameliyat değildir. Ameliyat hastane ortamında gerçekleşmelidir. Ameliyat esnasında ve sonrasında hissedilir bir şekilde ağrı veya sızı olmaz. Labioplasti ameliyatı sonrasında 3 gün süreyle duş alınmasına izin verilmez. Ayrıca 1 ay süreyle de cinsel pehriz uygulanması şarttır.

Labioplasti ameliyatında belirli bir standart olmasına rağmen, ben kişisel olarak hastalarımızın istekleri doğrultusunda ameliyatın şeklini değiştiriyorum. Labioplasti ameliyatları estetik bir müdahale olup, birinci planda hasta memnuniyeti olduğundan bunu ameliyatı istekler doğrultusunda yapmayı doğru kabul ediyorum.

Ameliyat sonrasında dikiş alma gibi bir kabus olmaz. Kendinden eriyen dikişler kullandığım için sadece hastalarımızı belirttiğimiz sürede kontrole gelmelerini istiyoruz.

labioplasti ameliyatı fiyatları

Labioplasti ameliyatında mutlaka bir fiyat aralığı mevcuttur. Fakat yasalarımız gereği net bir fiyat vermek malesef mümkün değildir. Zaten yasak bile olmasa dahi internet üzerinden fiyat vermek bence doğru değil. Bunun sebebi ameliyat şartlarının hastalarımızın opsiyonunda olması nerede hangi kalite de bu ameliyatı olmak istedikleri fiyatı oldukça etkiler. Bu kalite standartlarında mutlaka bir alt limitim olmasına rağmen, hastalarımız istedikleri hastaneyi seçmekte özgür bırakıyorum.

Ameliyatın yapıldığı hastanenin tam teşekküllü bir hastane olması gereklidir. Bunun sebebi oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda acil müdahale imkanlarının olması gerektiğindendir. Ayrıca bu tür ameliyatlarda fiyattan daha önemli olan bir faktör vardır ki o da doktor seçimi. Labioplasti ameliyatını yapacak olan doktorun bu ameliyatı daha önce yapmış ve gereken tecrübenin ve sanatın kendisinde olması gerekir.

Bu Sayfa 46.180 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,

1 comment:

cimen11 Ekim 2011 at 10:10Reply

bu ameliatın ortalama fiyatı nedir ? şimdiden teşekkürler.