Vajina Daraltma Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Vajina Daraltma Ameliyatları kişilerin cinsel ilişkiden aldıkları hazzı güçlendirmesi için yapılan bir cerrahi işlemdir. Vajina Daraltma Ameliyatları ayrıca kötü görünen ve bu kötü görüntüden dolayı psikolojik olarak etkilenen kadın için de yapılması uygundur.

Vajina Daraltma Ameliyatı aslında farazi bir işlem imiş gibi görünse de, aslında birçok sorunu ortadan kaldıran önemli bir ameliyattır. Çiftlerin mutluluğu vajina genişliğinden dolayı erkeğin hazzında ki düşüş aslında düşünüldüğünde, evliliğin devamı için kritik önem taşır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nedir ? 

Vajina Daraltma Ameliyatı konusunda uzman bir cerrahın kolaylıkla yapabileceği bir müdahaledir. Vajinal bölgede bulunan fazla doku alınarak (temizlenerek) kesi uçları birbirine dikilmek suretiyle ameliyat gerçekleşir. Ayrıca kaslara da bir müdahale yapılarak kaslar sıkıştırılır birbirine yaklaştırmak suretiyle daraltılır.

Vajina Daraltma Ameliyatları Hastanın durumuna göre genel veya lokal anestezi altında ortalama 1 saat lik bir süre içerisinde yapılır. Vajina daraltma ameliyatları kesinlikle tam teşekküllü bir hastane ortamında yapılması gereklidir.

Vajina Neden Genişler ? 

Vajina birçok sebepten dolayı bollaşabilir. Bunlar ;

  • Normal Doğum
  • Aşırı Cinsel İlişki
  • Doğum Sonrası Özensiz Atılan Dikişler
  • Psikolojik Sıkıntılar
  • Genetik (Ailevi) Nedenler
Yukarıda ki nedenlerden dolayı vajina genişleyebilir ve işlemini yerine getirmede yetersiz kalabilir. Bu durumlarda erkek açısından cinsel birleşmede duyulan hazzın azalması, kadında ise kendini eksik görme gibi psikolojik sorunlar ortaya çıkabilir.

Vajina Yırtılması 

Vajina cinsel ilişkiden veya kendiliğinden bir yırtılmaya mağruz kalmaz. Vajinanın yırtıldığı tek durum normal doğum anıdır. Burda da her doğumda bu gerçekleşmez. Bebeğin çok büyük olması doğumun zor geçmesi vajina da yırtılmalara neden olabilir.

Kötü yapılan Vajina daraltma Estetiği

Vajina daraltma ameliyatında mutlaka konusunda uzman bir cerraha başvurmak gerekir. Vajina daraltma ameliyatını plastik cerrahların yapabildiği gibi kadın doğum uzmanları da bu işi rahatlıkla yapabilir. Burda dikkat edilmesi gereken husus doktor seçimidir.  Bu ameliyat eğer başarılı bir şekilde geçmez ise yakın zamanda vajina da genişleme söz konusu olabilir. Bunların dışında vajina daraltma dozunu da doktorun iyi ayarlaması gerekir. Aşırı daraltılmış bir vajina kadına ağrı verebilir, erkeği de istenildiği gibi tatmin etmeyebilir.
İdeal vajina genişliği 2 parmağın vajina ya rahatlıkla girebildiği genişlik olarak tarif edebiliriz. Bundan geniş vajinalar veya dar vajina daraltma işlemleri tam ve kusursuz bir sonuç vermiş sayılmaz.

Daraltılan Vajina Ne Kadar Süre Etkili olur ? 

Vajina Daraltma Ameliyatı sonrasında doğanın kanunu gereği vajina mutlaka tekrar genişler. Bunun nedeni yaşlanma dır. İnsan oğlu yaşlanmaya bir çözüm bulamadıkça yapılan tüm germe işlemleri belirli bir süre etkili kalacaktır. Vajina daraltma işlemi ne kadar etkisini devam ettirir derseniz eğer, burda da ner bir zaman maalefes mümkün değildir. Çünkü ameliyatın hangi yaşta olduğunuz ameliyat sonrası cinsel ilişki ve yıpranma durumu ve ameliyattan sonra normal doğum gerçekleştirme ihtimali bu sürenin net bir şekilde verilebilmesini engeller.
Vajina daraltma ameliyatı sonrası Doğum Vajina daraltma ameliyatı sonrası Doğum

Vajina Daraltma Sonrasında Doğum Yapmak 

Vajina daraltma ameliyatı sonrasında doğum yapmayı düşünen bir kadın doğum gerçekleşmesinin ardından vajina tekrar genişler. Doğum sonrası atılan dikişler ne kadar da iyi olsun bu süreç kaçınılmazdır. Ben hastalarıma doğum yapmamış veya yapmayı düşünen hastalarım için, bu ameliyatı doğum sonrasında yapmalarını tavsiye ediyorum.
Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler
Vajina daraltma ameliyatı sonrasında hastanın yapması gerekenler şöylerdir ;
  • Ameliyat sonrası 1 hafta dinlenme
  • Ameliyat sonrası 3 gün süreyle duş alınmaması
  • Ameliyat sonrası 1 ay süreyle cinsel ilişkiye girilmemesi
  • Ameliyat sonrası dönem adet dönemi ise, bölgenin hijyeninin sağlanması sık ped değişimi
yukarıda belirtilenler hastanın yapması gerekenlerdir. Doktor açısından ise yapılması gereken pek bir şey yoktur. Kendinden eriyen dikişler ile ameliyat sonrası dikiş alma gibi bir durum yoktur. Sadece Her ameliyat sonrası hastalarımızdan istediğimiz gibi, belirtilen süre sonunda kontrole gelinmesidir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları

Vajina daraltma ameliyatları göğüs estetiği gibi ameliyatlar da olduğu gibi bir malzeme kullanımı olmadığından ameliyat fiyatı oldukça uygundur. Burada fiyata etkili olan faktör doktorun işçiliğine belirlediği tutar ile seçtiğiniz hastanenin kalitesi ve imkanları ile belirlenir.
Burada ben prensip olarak yaptığım ameliyatları mutlaka bir kalite standartında tutuyorum. Ayrıca hastanenin imkanları da bu şekilde. Hastane şartları benim ve hastanın güvenliği için çok önemlidir. olası bir durumda acil müdahale etme şansı olan hastanelerde yapılan ameliyatlar daha güvenli olmaktadır.

Bu Sayfa 13.944 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,

7 comments:

kayaci05 Ekim 2011 at 19:30Reply

vajina daraltmanın fiyati hakkında bilgi almak istiyorum teşekürler

arzu18 Ekim 2011 at 13:06Reply

vajina daraltma ameliyati fiyat almak istiyorum tessekkür edrim

didem yıldız22 Aralık 2011 at 06:42Reply

vajina daraltmada ssk karşılarmı nekadara mal olur fiyatı bilgilendirirseniz çok sevincem tlfn nom 05345212264

ali06 Temmuz 2012 at 19:33Reply

vajinadaraltma nekadara mal olur ssk dan faydalanılıyormu bilgilendirirseniz çok memnun oluruz

tuana19 Mart 2014 at 21:32Reply

vajinal amaliyat fiyat ogrene bilirmiyim..

sevgi05 Temmuz 2014 at 20:43Reply

ortalama bi fiyat bilgisi alabilirmiyiz lütfen

aslı14 Haziran 2015 at 07:44Reply

Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim