Tek kulak estetiği

Görsel Anlatımlı Videolar

Kepçe kulak ameliyatlarında kulakların her zaman ikisi birden sorunlu olmayabiliyor. Bazen teki kepçe veya gevşek olabilir. Böyle bir durumda gene kepçe kulak ameliyatları ile bu rahatsızlık rahatlıkla düzeltilebilir.

Tek kulak kepçe ise bir travma veya fiziksel temas ile gerçekleşmiştir. Bu yüzden genelde iple askı tekniği uygulanmaz. Genelde klasik yöntem ile ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat genel veya kulak yapısına göre lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Ameliyat sonrasında kulakların birbirine olan asimetrisi mutlaka hesaplanır ve şaşma olmadan aynı hizada ameliyat sonlandırılır. 

Kulakların birini yarısının olmaması veya fiziksel olarak çok tahrip olması halinde ameliyat yapılamaz. Fakat her hasta aynı kulak deformitesi olmadığı için gene biz hastalarımıza kulaklarının belirgin bir şekilde görüldüğü fotoğraflarını internet sitemiz üzerinden göndermelerini rica ediyoruz. Bazı hastalarımız için kulak estetiği ameliyatları uygun olurken bazılarına olmayabiliyor. Bu sadece doktorun kulağı görmesi ile alakalı net bir dönüş mutlaka veriyoruz.

Tek kulak tabi ki kötü bir durum olduğunu biliyoruz. Bu yüzden küçük yaşlarda böyle bir sorunu olan hastalarımız varsa bir an önce ameliyat olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü küçük yaşlarda kulağın birinin kusurlu olması çocuğun pisikolojisinde tahtibat oluşturabileceğinin farkındayız. 

Sağlıklı Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 3.253 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,