Saç Ekimi

Görsel Anlatımlı Videolar

Saç ekimi her ne kadar çok kişi, doktor, hastane tarafından yapılsa da aslında çok ciddi ve işinde uzman tecrübeli ekip e doktorlar tarafından yapılan estetik bir müdahaledir.

Saç ekimi işinde uzmanlaşmak ; her işte olduğu gibi saç ekimi işinde de uzman sayılabilmek için ilk önce bakılan kriter daha önce yaptığın saç ekimi operasyonlarıdır. Saç ekimi işlemi yapıldıkça pratik kazanılan bir cerrahi işlemdir. Ayrıca bu konu hakkında araştırmalar yapmak veya gelişmiş eğitim ve seminerlere katılmakta, kişiyi saç ekimi konusunda uzmanlaşmasına yardım eder.

Saç ekimi işlemini mutlaka  bir estetik ve plastik cerrah tarafından yaptırın. Bu size oldukça avantajlar sağlar. Aslen bu işlem zaten plastik cerrahinin alanına giren bir müdahaledir. Bu işlemin tamamını sadece doktorlar mı yapıyor derseniz tabikide hayır derim. Saç ekimim ameliyatlarında gene konusunda uzmanlaşmış sağlık ekipleri doktora yardım eder. Sağlık ekibi kökleri ayırır temizler ve ekilecek hale getirir.

Saç ekimi 

Saç ekimi kişinin genellikle ensesinden alınan saç köklerinin eksik olan yani saçsız olan bölgeye ekilmesine ( transferine ) denir. Kabaca saç ekimim nedir sorusunun cevabı budur. Ama ben işlemi merak eden ziyaretçilerimiz için konuyu biraz açacağım.

Saç toplama İşlemi 

Saç toplama işlemi ense bölgesinden bir mikromotor yardımıyla saç köklerinin dibi oyularak orda ki saç kökünün dışarıya çıkarılmasıdır. Bu saçlar teker teker alınır. Teker teker temizlenir ve yönleri belirlenir. Saç ekiminde yön çok önemlidir. Eğer ekip saç ekiminde saç yönünü iyi hesap edemezse istenmeyen şekilsiz saç şekli ortaya çıkabilir.

Saç ekme işlemi 

Saç ekme işlemi yapılmadan önce saçsız yani kel bölgede ekilecek yerlere minik delikler açılır. Bu açılan deliklere daha önceden toplanmış olan saç kökleri miromotor vasıtasıyla yerleştirilir. Bu ekilen saçların dökülme riski çok azdır. Bunun nedeni ise ense bölgesinde bulunan  saç köklerinin en sağlam saç kökleri olmasından kaynaklanır.

Saç ekim işlemi aslında bu kadardır. Fakat tabi ki anlatamayacağım saç ekiminde sonucu etkileyen nüanslar da vardır. Saç ekimi bir estetik müdahaledir. Nasıl burun estetiği olduğumuzda insan aynaya baktığından burnunun güzel olması isterse saç ekimi işlemi de aynıdır.  Kişi saçlarının güze düzgün ve etrafı tarafından fark edilmeyecek şekilde ekilmesi ister.

Ekilen Saç Kökleri Ne Zaman Çıkar

Ekilen saçlar ortalama 2 hafta içerisinde dökülür. Bu sizi korkutmasın bu normal bir süreçtir. Bu dökülme süreci tamamlandıktan sonra 2 ay süreyle saç kökleri dinlenir ve her kişiden farklı olmak kaydı ile 3-6 ay arasında da yeniden çıkmaya başlar. Bu çıkan saçlar artık sizin normal saç görünümünüz dür.

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç ekimi sonrasında ertesi gün saç yıkanır. Bununla beraber her hafta ya bizim tarafımızdan veya hasta kendisinin yapabileceğine inanırsa kendisi bizin göstereceğimiz şekilde saçlarını yıkar. Saç yıkama işlemi çok önemlidir. Saç yıkama işleminde kullanılan özel saç şampuanları sayesinde saçınız daha gür ve güçlü çıkması sağlanır.

Saç ekimi sonrası

Saç ekimi sonrasında hafif morarıklıklar, şişlikler ve kızarıklıklar oluşur. Bu izler saç alına ve saç ekilen bölgelerde oluşur. Çok önemsiz durumlardır ve ortalama 4 gün içerisinde o negatif durumdan hiçbir eser kalmaz.

Saç ekimi kimlere yapılır

Saç ekimi işleminde herhangi bir yaş sınırı yoktur. Fakar kişi 14 yaşına kadar gelişim sürecini tamamlar ve orjinal haline döner büyümesi biter. Bu döneme kadar kişinin kafasında ne kadar saç olacağı anlaşılmaz. Ben Op Dr Ali Mezdeği olarak saç ekimi hastalarımda eğer bir travma veya sonradan oluşan kaza v.s gibi bir genetik sorunların dışında kalan durum olmaz ise ameliyatı 18 yaş ile sınırlandırıyorum.

Saç ekimi ücretleri neye göre değişir

Saç ekimi ücretleri saç ekimi yapacak doktora ameliyata gireceğiniz hastaneye saç ekimi işleminde operasyona giren yardımcı ekibin kalitesine, kafanızda ne kadar kellik olduğuna ve kafanıza ne kadar saç ekeceğimize göre saç ekimi fiyatları belirlenir. Tabi ki  İlla kafanızda bir fiyat oluşturmamız gerektiğinin farkındayım ama yasal olarak bunu söylememiz mümkün değil. Saç ekimi kliniğimizde 1 tl civarındadır. Saç ekiminde sizin ekim ücretinizin ne kadar olacağı hakkında bilgi almak için “”  www.sacekimmerkezi.com    “”””internet sitemden fotoğraflarınızı gönderirseniz eğer, size fiyat konusunda bir ortalam değer verebiliriz.

Saç Ekimi Teknikleri 

Saç ekiminde 2 teknik vardır. Bunların üzerine söylenen her şey bu tekniklerin güncellenmesi geliştirilmesiyle alakalıdır. Örnek vermek istersek biz kliniğimizde fue gold yöntemiyle saç ekimi yapıyoruz. Kullandığımız malzemeler tamamen farklı olmasına rağmen teknik aynıdır. Gene aslında sizin sahip olduğunuz saç köklerini ensenizden alıp eksik olan bölgeye transfer ederiz.

Fue Tekniği 

Fut Tekniği

Saç ekimi işlemlerinde kullanılan 2 teknik budur. 2 tekniğinde aralarında üstünlükleri eksiklikleri mevcuttur. Ama son yıllarda gözlenen fue tekniğinin artık her kez tarafından tercih edilmesidir. Fue tekniğinin tercih edilmesinde ki en önemli unsur, saç ekimi işleminden sonra herhangi bir ameliyat izinin kalmamasıdır. Eeee işimizin de estetik olduğunu düşünürsek fue tekniği tam bizim için. Zaten plastik cerrah olarak en nefret ettiğim şey ameliyat izleridir. Ameliyat sonrası izi minumuma indirmek için elimden geleni yapıyorum.

Bu Sayfa 1.209 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,

1 comment:

Emrah31 Mayıs 2016 at 12:15Reply

Hocam kok hucreyle sac ekiminde ne asamadasiniz. Piyasada henuz net bir gorus yok olumlu anlamda. Hala deneme asamasinda oldugu soyleniyo.