Meme Küçültme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme Küçültme Ameliyatı tüm dünyada sıklıkla yapılan bir estetik ameliyattır. Meme, kadınların dişiliğini simgeleyen bir organdır. Kadınlar farklı nedenlerle meme küçültme ameliyatına başvurabilir.

Meme küçültme ameliyatları genetik nedenlerden dolayı aşırı kilo alıp verme ile oluşan büyüme sarkma, ve doğum sonrası oluşan meme derisinde ki fazlalıklardan oluşan çirkin görüntüyü gidermek için yapılabilir.

Meme ameliyatları 1-2 saat süreyle yapılan bir estetik müdahale ile çirkin görünümden kurtulabilirsiniz. Kadınlar için göğüs yani meme çok önemli bir organdır. Meme küçültme ameliyatları kadının estetik açıdan daha güzel gözükmesinde büyük fayda sağlar.

Meme küçültme Ameliyatını Nasıl Yapılır ? 

Meme küçültme ameliyatı yukarıda belirttiğim değişik nedenlerden dolayı oluşan fazla deri, yağ ve meme dokusunun cerrahi olarak alınmasına denir. Alınan bu fazla deri yağ ve meme dokusu sayesinde göğüsleriniz sarkmadan kurtulabilir, ve daha dik ve şekilli bir hal alabilir. Falza tıbbi terime girip kafaları bulandırmak istemem ama meme küçültme ameliyatlarında memenin büyüklüğüne göre değişik teknikler kullanılır. Meme aşırı büyük değil ise meme başı altından açılacak küçük bir kesiyle meme küçültülebilir. Unutmamanız gereken bir şey ; Meme ne kadar büyük ise ameliyat sonrası oluşan kesi izi de o kadar büyük olur. Ameliyat kesilerini tamamen kaybetmek mümkün değil.Kesi ya meme altından ya meme başı etrafından açılarak yapılır. Her iki durumda da çok fazla en azından sizi rahatsız edecek kadar olamayan kesi izleri oluşur.

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır

Meme Küçültme Ameliyatını hangi hastaların olması önerilir ? 

Meme Küçültme ameliyatını aşırı büyük memelere sahip doğum sonrası oluşan aşırı büyüme ve meme altında oluşan mantar omuzlarda ağrı olan hastalara şiddetle tavsiye ediyorum. Bu rahatsızlıklar küçük gibi görünse de aslında sizi yoran ve rahatsız eden durumlardır.

Meme Küçültme Ameliyatları Risklimidir ? 

Meme Küçültme Ameliyatları risklli ameliyatlar değildir. Fakat ben her ihtimali düşünen bir estetik cerrah olduğumdan dolayı hastanın ameliyat olmadan önce gereken tetkiklerini ve anormal genetik ve her hasta için farklı farklı oluşabilecek negatif durumlar için önlem alıyorum. Hastane şartlarında da bir alt standartlarım vardır. her ne kadar risksiz bir ameliyat olasa da oluşabilecek negatif durumlarda hastane şartlarında olmak hem bana hem de hasta için önemlidir.

Meme Ameliyatı sonrası iz kalma durumu 

Meme küçültme ameliyatı sonrasında meme de mutlaka iz kalır. Bu cerrahi yapılan her işlem için geçerlidir. Fakat meme küçültme ameliyatı olacağınız doktorun tecrübesi meme ameliyatı sonrası kalan izin büyüklüğünü değiştirebilir. Estetik cerrahın bu işi sıklıkla yapıyor olması ameliyat sonrası kalan izi azaltır. Ayrıca dikiş için kullanılan kendinden eriyen iplerinde düzgün kullanımı ameliyat sonrası izi azaltabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı olursam Çocuk Emzirebilirmiyim ?

Meme küçültme ameliyatı kesinlikle çocuk emzirme ile bir alakası yoktur. Yapılan işlemde süt bezlerine bir zarar gelmez. Hatta meme başıyla bile bir oynamaya ihtiyaç duyuyor olsam bile, bunu büyük bir hassasiyetle yaparım. İçiniz bu konuda kesinlikle rahat olabilir.

Meme Ameliyatı Fiyatları 

Meme küçültme ameliyatı fiyat bilgisi için net bir şey söylemek mümkün değildir. Zaten bu mümkün olsa bile devlet tarafından internet üzerinden fiyat bilgisi vermek zaten yasaktır. Ama ben size fiyatların nasıl belirlendiği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Meme küçültme ameliyatı fiyatları Meme küçültme ameliyatı fiyatları

Meme küçültme ameliyatlarında meme büyüklüğü fiyatı etkiler. Bunun nedeni mieme büyüklüğüne göre kullanılacak ameliyat tekniğinin değişmesiyle alakalıdır. Ayrıca fiyatı etkileyen diğer bir faktör ise hastane seçimidir. Hastanenin kalitesini seçme şansını size bırakıyorum. Fakat ameliyatın sağlıklı ve güven içerisinde geçmesi için minimum alt kalite standartım olmak zorunda.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Yapılması gerekenler

Meme ameliyatı 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası 1 veya 2 gün süreyle hastanede kalmanızı tavsiye ediyoruz. En azından 1 gün mutlaka bırakıyorum. Ameliyat sonrasında ağrı olabilir. Bunu verdiğim ağrı kesici ilaçlar ile en aza indiriyorum. Masa başı çalışan kadınlar için 3 -4 gün süreyle işlerine geri dönmelerine izin veriyoruz. Fakat normalaktiviteler için 2 veya 3 hafta geçmesini beklemeleri gerekecektir. Spor yüzme ve deniz gibi aktiviteler için ise 5-6 hafta geçmesi gerekmektedir.

Ameliyat sonrasında geçici ödem yani şişlik oluşabilir.Bu sizi korkutmasın bunlar kısa bir süre içerisinde kendiliğinden yok olacaklardır. Ameliyattan birkaç hafta sonra hastamı kontrole gelmesini de ayrıca tavsiye ediyorum.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrasında hasta Ne kazanır ? 

Meme küçültme ameliyatı sonrasında daha dolgun ve diri göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu sizin kendinize güveninizi artırır. Ayrıca kişinin psikolojik olarak kendini daha rahat hissedebilir. Kendine güvenen bir kadın sosyal hayatında da başarılı olabilir. Bunu bir çok hastamda gözlemledim. Meme küçültme ameliyatı sonrası göğüs altında terlemeden kurtulabilirsiniz. Ayrıca omuzlarda ki ağrı gider. Kendinizi daha rahat hissedeceğinizi garanti edebilirim.

Meme küçültme Ameliyatı olmadan meme küçültülebilir mi ? 

Meme küçültme ameliyatı cerrahi bir yöntemdir. Bunun dışında kullanılan ilaçlar merhem ler kullanarak cerrahi sonucu almanız mümkün değildir. Bazı doktorların da kullandığı liposuction yöntemi ile de bu ameliyatı olmak mümkündür. Fazla yağların liposuction yöntemiyle alınması bence sağlıklı bir yöntem değildir. Çünkü fazla olan derinin mutlaka kesilerek alınması gerekir. Bunu yapmadığınız sürece tam bir meme küçültme ameliyatı yapmış sayılmaz. Kişisel tavsiyem memelerinizle alakalı sorunlarınız var ise bunu cerrahi yöntemlerle halletmenizdir.

Meme Küçültme Estetiği Yaş Sınırı 

Meme küçültme estetiği ameliyatında yaş sınırım 18 dir. Bunun nedeni ameliyat olacak hastanın erişkin olması benim için önemli oladuğundandır. Ayıca meme gelişimini tamamen tamamlaması gerektiğini düşünüyorum. Bu gelişme süreci ise 18 dir.

Meme küçültme ameliyatı yaş sınırı Meme küçültme ameliyatı yaş sınırı

Meme Küçültme Ameliyatı Doktor Seçimi 

Meme küçültme estetiği ameliyatında doktor seçimi çok önemlidir. Ameliyat olacağınız doktora sormanız gereken sorular kullanacağı teknik ve ameliyat sonrası kalması kesin izlerin büyüklüğü olmalıdır. Bu ameliyattan en iyi sonucu konusunda uzman ve sıklıkla bu ameliyatlara giren tecrübeli ve pratikte çok başarılı doktorlar olmalıdır.

Sonuç olarak ameliyat sonrası iz çok önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrası iki göğüs arasında ki simetri de çok önemlidir. Bu ayarında mutlaka titizlikle yapılması gereklidir.

Meme Küçültme Ameliyatında Kullanılan Anestezi Türü 

Meme küçültme ameliyatı büyük ameliyat olarak tabir ettiğimiz ameliyat sınıfına girmektedir. Bu ameliyatı lokal anestezi kullanılarak yapmam mümkün değildir. Hasta mutlaka gene anestezi altında bu ameliyata girmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatının Sosyal Etkileri

Meme küçültme ameliyatına ihtiyaç duyan bir hasta ameliyat sonrası südyen numarasını değiştirecektir. Üzerinde ki ağırlık azalacaktır. Bunların dışında sosyal ortamda diğer kadınların gözleri göğüslerinizde olabilir. 🙂 Bu durumun hastalarım tarafından böyle olduğunu biliyorum. 🙂 Çoğu hasta elinde meme küçültme ameliyatı fotoğrafları ile gelebiliyor. Bu ölçülerde bunun gibi sözlükleri çok duyuyorum. Elimden geldiğince hastalarımın vücut yapılarına uygun olacak şekilde isteklerini gerçekleştiriyorum. Sosyal ortamda sizi güzel gösterecek olan organların başında göğüslerinizin geldiğini unutmayın.

 

Bu Sayfa 5.890 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , , , , , ,

5 comments:

hacer böcü27 Ocak 2013 at 23:39Reply

gögüslerimi küçültmek istiyorum. fiyat hakkında bilgi verirmisiniz

busra06 Temmuz 2015 at 16:01Reply

Merhaba ben yıl olarak 18 ime girdim ekim 19 da da tam olarak giricem amelyat olabilir miyim ve fiyat?

Leyla AKDAĞ06 Ağustos 2015 at 13:32Reply

Ben yaklaşık 5 ay önce meme küçültme ve karın germe ameliyatları oldum.Bir spor kulübünde her gün spor yapıyorum 1 hafta kadar oldu Bayağı yorucu bir spor.1-1.5 saat spor yapıyoruz.Ayrıca plates de yapıyoruz.Bunun bir zararı olur mu?
Birde masaj yatağı aldım Bunu kullanmamın bir sakıncası var mıdır?

Nur10 Ağustos 2017 at 20:24Reply

Benim tek memem diğerine göre büyük. eşit büyüklükte olmalarını istiyorum yani tek memem küçülücek 95den 85e düşüşte fiyat ne olur

Op Dr Ali Mezdeği12 Eylül 2017 at 10:15Reply

Merhaba nur hanım ;
Tüm fiyat ve ameliyat hakkında ki tüm bilgiler için 0543 241 3 241 nolu WhatsApp bilgi hattımıza yazabilirsiniz.