Meme Estetiği Ameliyatları

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme ameliyatları burun estetiğinden sonra en çok yapılan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Bunun nedeni ise gayet açıktır. kadınların en dikkat ettiği ve değer verdiğini ve dişiliği yansıtan bir organ olmasından dolayı.

Meme ameliyatı olmak istiyorsunuz ne olacağınız önemli değil küçültme büyütme veya dikleştirme, fark etmez hepsi içinde ilk başta muhtemelen internetten araştırma yaparak en ucuz fiyata ve en kaliteli hizmeti almaya çalışıyorsunuz. Bende olsak aynı şeyleri yapardım 🙂 . Her ameliyatta olduğu gibi meme ameliyatlarında da cerrah seçimi çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken husus cerrahın bu ameliyatı ne sıklıkla yaptığı el pratikliği ve becerisidir. Sonuçta her kez teoride aynı eğitimi almış olsa da her meslek dalında olduğu gibi tecrübe sahibi olan doktorların bu tür ameliyatlarda başarı oranı daha yüksek olabilir.

Meme ameliyatları ana konular olarak 3 gruba ayrılabilir. Bunlar ; 

Meme Küçültme Ameliyatları

Meme Büyütme Ameliyatları

Meme Dikleştirme Ameliyatları

olarak 3 ana grupta toplayabiliriz. Kişi ihtiyacı olan ameliyat hakkında doktorundan bilgi alabilir ve bu ameliyatları göğüs asimetrisine uygun olarak ameliyat gerçekleşebilir, veya 2 ameliyat birlikte olunabilir. Ör vermek gerekirse memesi aşırı sarkmış bir hastaya göğüs dikleştirme yapılabilir. Küçük olanlara büyütme ile dikleştirme aynı anda yapılabilir. Bu tamamen doktorun hastayı görmesinin ardından alınacak kararlardır. İnternet üzerinden fiyat bilgi v.s bir yere kadar tatmin edici olur. Kesin sonuç için hastanın mutlaka doktoruna muayene olması gerekir.

Göğüs estetiği Cerrahisi Göğüs estetiği Cerrahisi

Meme Ameliyatları Hangi Şartlarda Yapılır ? 

Meme ameliyatları genel anestezi altında hastane ortamında yapılır. Hastanenin seçimi kalitesi ve herhangi bir anormal durumda müdahale olanakları üst seviyede olması hastanın ve ameliyatı gerçekleştiren doktorun güvenliği için önemli bir unsurdur. Ameliyat öncesinde gerekli tetkiklerin mutlaka yapılmış olması gereklidir. Buda hastanın güvenliği için şarttır. Ameliyatlar ortalama 2 saat sürer bu süre içinde hasta baygın olup herhangi bir acı veya sızı hissetmez.

Meme Ameliyatlarında Doğru Bilinen Yanlışlar

Meme ameliyatları kişinin fiziki olarak eksikliklerini gidermek için yapılır. Bu eksiklikler sadece ve sadece cerrahi müdahale ile olur. Bunun dışında kullanılan ilaçların kremlerin veya cerrahi müdahale dışı tekniklerin göğüsler üzerinde kalıcı bir etkisi söz konusu olmaz.

Meme ameliyatları Emzirmeyi etkiler mi ? 

Gene hastalarım tarafından sıkça sorulan bir soruyu tekrar cevaplandırma istiyorum. Aslında çok önemli bir noktadır bebek emzirmek. Bu özelliğin kaybolması kadın için büyük bir kayıptır ve hastalarımın bu soruyu sorması da çok doğaldır. Herkezin içini rahatlatma için soruyu cevaplandırıyim Meme ameliyatları çocuk emzirmeyi etkilemez yani herhangi bir zararı yoktur. Çünkü Meme ameliyatlarında olay fazla deri silikon v.s dir. Yani süt kanallarında herhangi bir müdahale yapılmaz ellenmez yani. Bu yüzden ameliyat oldukta sonra da kişi gebe kalabilir ve bebeğini emzirebilir.

 

Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Başarı Oranı Meme (Göğüs) Estetiği Ameliyatı Başarı Oranı

Meme Ameliyatlarının Başarı Oranları

Meme Ameliyatları başarı oranları yüzde yüze yakındır. Kişi başarılı bir ameliyat geçirip ameliyat sonrası doktorunun tavsiyelerine birebir uyduğunda mükemmel sonuçlar alabilir. Aslında ameliyat sonrası da başarı oranını etkile. Kişi ameliyat sonrasında da ameliyatta doktorunun gösterdiği özeni göstermelidir.

Meme Ameliyatlarında eskiye dönme tek şekilde olabilir. Kişi Meme Dikleştirme ameliyatı olmuştur. Birkaç yıl sonra çocuk sahibi olduğunda göğsünde büyüme meydana geleceğinde fazlalık deri tekrar olabilir. Bu gibi durumlarda çocuk sahibi olmak isteyen hastalarıma çocuk sahibi olduktan sonra meme ameliyatlarını tavsiye ediyorum.

Meme Başında ki Kahverengi Alanın Büyüklüğü (Areola) 

Doğuştan genetik ve hormonel nedenlerden oluşacağı gibi doğum sonrası meme büyümesi sonucu da areola büyüklüğü meydana gelebilir. Normalden büyük olan bu alanı lokal anestezi altında kolayca küçültüp , göğüs ölçülerine uygun bir şekilde şekillendirebiliriz. Sağlık açısından hiçbir sorun teşgil etmez. Fakat estetiğine dikkat eden bayanlar için bu k.rengi alanı cerrahi yöntemlerle yeniden şekillendirebiliriz.

Göğüs estetiği yaş Sınırı ve zararları 

Göğüs estetiğinin yaş alt sınırı 18 üst sınırının ucu açıktır. Fakat belirli yaştan sonra meme ameliyatlarına hastamı almadan extra testlere tabi tutup, oluşabilecek problemleri baştan görmeye çalışıyorum. Göğüs estetiği ameliyatlarının sağlık açısında bir zararı yoktur. Sadece ameliyat sonrası ister istemez olan kesi izi de gözle görünmeyecek kadar küçük ve fark edilmezdir.

Bu Sayfa 1.376 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,