Meme Dikleştirme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Halk arasında meme toparlama meme şekillendirme diye tabir edilen Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatları tüm dünyada sıklıkla yapılan cerrahi işlemlerdir. Meme dikleştirme ameliyatları (Mastopexy) kişinin estetik güzelliğini düzenleyen cerrahi ameliyatlardır.

Meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyen hastalarımız genellikle sarkmış göğüsleri veya küçük göğüslere sahip hastalarımızdır. Meme dikleştirme ameliyatı bir hastalık değil estetik bir müdahaledir.

Meme Diklşetirme Ameliyatına Kimler İhtiyaç duyar ? 

Meme dikleştirme ameliyatına doğum sonrası göğüsleri yıpranmış sarkmış veya genetik ve hormonel nedenlerle göğüslerinde problem yaşayan hastalarımız ihtiyaç duyar. Zamanında yanlış kullanılan sütyen yer çekimi de göğüslerin sarkmasını tetikleyen etkenlerdendir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Yaş Sınırı ? 

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatında alt limit 17-18 yaştır. Genel olarak bir üst limit olmasa da ben 40 yaş üstü hastalarım için Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı öncesi bazı tetkiklerin yapılmasını istiyorum. Vücut dengesinde ki bazı bozukluklar ileri yaşlarda bu ameliyat esnasında ufak tefek sorunlar yaşanmasına neden olabilir.

Göğüs Şekillendirme Ameliyatları 

Göğüslerimizi ilk bakışta oldukça dikkat çeken kişinin dişiliğini simgeleyen bir organdır. Göğüslerimiz de olan bir sorun hem sosyal hemde psikolojik olarak kişileri etkileyebilir. Meme şekillendirme ameliyatlarında bazen dikleştirme bazen büyütme yapılabilir. Fakat bazı durumlarda iki ameliyatında yetersiz kalıp aynı anda iki müdahalenin de yapılması gereken durumlar olabilir. Meme büyütülür ve ardından dikleştirme fazla deri alımı extra yağ dokusu alımı yapılabilir.

Meme Şekillendirme Ameliyatları Meme Şekillendirme Ameliyatları

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatları göğüs altında açılan küçük bir kesi ile fazla derinin kesilerek alınması, ayrıca çeşitli nedenlerden dolayı oluşan fazla yağ dokusunun alınarak dengelenmesi olarak tarif edebiliriz. Ameliyat genel anestezi altında ortalama 2 saat sürer. Ameliyatın başarılı geçmiş olmasının testi göğüslerin birbirine dengesi asimetrisi ve vücuda uygunluğuyla test edilebilir. Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı genelde bir kez nadiren olmak üzere 2 kez yapılabilir. Kişi ameliyat sonrası gebelik durumu yaşar ise göğüslerde ki sarkma tekrarlayabilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Sonrası iz kalır mı ? 

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı sonrasında mutlaka bir iz kalır. Bu ameliyatın başarılı sayılması ameliyat sonrasında kalan izin küçüklüğü ve ne kadar fark edilmediğiyle ölçülür. Usta bir cerrah kesi atması attığı kesinin büyüklüğü gibi detaylara dikkat etmesi gereklidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi 

Meme Dikleştirme Ameliyatı yapılmadan önce hangi yaş grubunda olursa olsun mutlaka mamoğrafi çekilmesini istiyorum. Bu göğüste herhangi bir sıkıntının olup olmadığını bize göstermekte. Bunun dışında ameliyattan önce 1 hafta süreyle sigara ve kanı sulandıran ilaçların alınması gereklidir. Buna örnek olarak aspirin verilebilir. Eğer sürekli kullandığınız ilaç var ise mutlaka bırakmadan önce doktorunuza söylemeniz gereklidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası ve Yapılması Gerekenler

Meme Dikleştirme Ameliyatı ortalama 2 saat sürmekte olup genel anestezi altında yapılan cerrahi bir ameliyattır. Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrasında bir gün süreyle hastanede kalmanızı öneriyorum. Bunun dışında ameliyatlı bölgede sızı kas ağrısı ameliyat sonrasında hastanın başına gelecek durumlardır. Fakat ameliyat sonrasında verilen tedaviler ilaçlar ile ağrı sıfıra kadar indirilebilir. Ameliyattan sonraki 1 haftalık sürede cinsel yaşantının durması gene 3-4 gün süreyle hastanın dinlenip işe gitmemesini tavsiye ediyorum. Normal hayata dönüş ortalama 3-4 haftadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme Dikleştirme Ameliyatı fiyatları hakkında maalesef net bir bilgi vermek mümkün değildir. Hastanın seçeceği hastane memedeki sarkıklık miktarı ile orantılı olarak fiyatlar değişmektedir. Net bir fiyat bilgisi için Op Dr Ali Mezdeği tarafından muayene olmanız gereklidir.  Muayeneler ücretsiz olup, kişi net bir bilgilendirme için gerekli prosedürlerdir.

Bu Sayfa 2.622 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

1 comment:

Meme Estetiği Ameliyatları | Estetik Ameliyatlar – Op Dr Ali Mezdeği16 Eylül 2017 at 10:51Reply

[…] Meme Dikleştirme Ameliyatı […]