Meme Büyütme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Meme ( Göğüs ) büyütme ameliyatları tüm dünyada sıklıkla yapılan estetik ameliyatlardır. Meme ( Göğüs ) büyütme ameliyatlarının bu kadar yaygın olmasının sebebi nedir ? derseniz eğer cevabı çok açıktır.

Birincisi kadınlığı simgeleyen en önemli organ olması, ikincisi ise  Meme ( Göğüs ) büyütme ameliyatının kolay ve güvenli bir ameliyat olmasından kaynaklanır.

Meme ( Göğüs ) büyütme ameliyatları Nasıl Yapılır ? Ne Demektir ? 

Meme ( Göğüs ) büyütme ameliyatları silikon dediğimiz içi sıvı jel ile dolu olan maddenin meme altına yerleştirilmesi olayıdır. Bu açıklama en kaba ve basit bir açıklamadır. Ameliyatın detaylarına girildikçe ameliyat esnasından silikonun vücudun neresinden yerleştirileceği ameliyat sonrası ne kadar iz kalacağı konuun detaylarıdır.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Sonrası iz Kalır mı ? 

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı sonrasında her cerrahi operasyonda olduğu gibi kesilen yerde mutlak bir iz kalır. Fakat bu iz ; koltuk altı meme başı altı , meme başı çevresi veya göbek deliğinden yapıldığında iz yok denecek kadar az, ve kendinizin bile farkedemeyeceği kadar zararsız olabilir. Kesi yani silikonun yerleştirileceği yer çok küçüktür. Ortalama olarak 1,5 cm ile 2 cm arasındadır. Bu rakamda ki küçük oynama hastanın vücut yapısıyla alakalı değişkenlik gösterir.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Kansere Yol Açar mı veya Tetikler mi ? 

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı bilgi kirliliğinin yoğun yaşandığı, halk arasında çeşitli söylentileri ve yanlış bilinenleri olan estetik müdahaledir. Meme büyütme ameliyatı kesinlikle kansere yok açmaz kanseri tetiklemez veya kanser tedavisinde bir engel teşkil etmez.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Sağlığa zararlı mı ? 

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı yapılırken kullanılan malzemelerdeki teknolojik gelişmeler ameliyat sonrası bakım ve hastane ve tıbbi imkanların gelişmesiyle ameliyat esnasında ve sonrasında olası yaşanabilecek riskler sıfıra yakın bir seviyeye indirilmiştir. Herhangi bir hastalığı veya yapılan tedavisi Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatının hiçbir zararı yoktur.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Neden yapılır ? 

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı ergenlik dönemini tamamlamış fakat genetik veya hormanel durumlardan dolayı meme gelişimini tamamlamış olabilir. Vücut yapısına uymayan görsel olarak kötü estetik görüntüye neden olan küçük göğüsler Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı ile düzeltilebilir.

ideal göğüs ölçüleri ideal göğüs ölçüleri

İdeal Göğüs ölçüleri 

ideal göğüs ölçüsü her kişiden kişiye değişir. Matematiksel olarak değil diğer faktörler üzerinden ideal göğüs ölçüsü belirlenir. Göğüsler ilk başta sarkmış aşırı deri birikmiş ve göğüs uçlarının aşağıya bakmıyor olması gerekir. Göğüs ilk bakışta aşırı dikkat çekecek kadar büyük veya yayılmış olmamalıdır. Kişinin beden ölçülerine göre dik be orta dolgunlukta ki göğüsler ideal göğüsler olarak söyleyebiliriz.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı da Meme silikonları patlar mı ? 

Kliniğimize gelen hastalarımdan gelen en yoğun soru silikonlara ameliyat sonrasında herhangi bir nedenden dolayı bir zararın gelip gelmeyeceğidir. Bu konuda hastalarıma tam garanti veriyorum. Silikonlar akışkan jel sıvıdan oluşur. Aşırı sıkma sıkışma veya baskı halinde hiçbir şekilde zarar görmezler. Silikonların çok küçük patlama riski vardır oda fiziksel travmalardır. Bunlar ; ölümcül trafik kazalarında sivri cisimlerin silikonları delmesi yangın v.s durumlarda silikonlar zarar görebilir. Bunun dışında aşırı kullanma v.s gibi durumlarda silikon patlamaz gevşemez veya bozulmaz.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı ile Birlikte Meme Dikleştirme

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı bazı durumlarda sadece yapılması estetik olarak tam sonuçlar vermeyebilir. Kişinin göğüslerinde aşırı sarkma fazlalık derilerin yoğunluğu fazla kas dokusu olması gibi durumlarda göğüs hem büyütmek için silikon takılır ve ayrıca meme dikleştirme ameliyatı da birlikte yapılarak fazla deri ve yağ dokuları da alınır. Sonuç olarak ameliyatı yapmak değil estetik olarak kişiye güzel bir görünüm kazandırmaktır. Bu yüzden bu ameliyatları bu gibi durumlar gözlemlediğim hastalarda otomatik olarak yapıyorum.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Sonrası yapılması gerekenler

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı sonrasında hastanın en az bir gün süreyle hastanede gözlem altında kalmasını istiyorum. Fakat acil durumlarda hastanın durumuna göre hastayı aynı gün içerisinde de taburcu edebiliriz. Hasta Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı sonrasında 2 gün süreyle agır kaldıramaz kendini zorlayamaz. Spor aktiviteleri için de ise belirlediğim süre 3 haftadır. Bu süre geçmeden hastanın fazla zorlanması kasları açısından önemlidir. Ameliyatı yapmak ve doktorun başarısı bir yana ameliyat sonrası bakım da ameliyatın başarısı ile doğrudan etkilidir. Ameliyatı süper geçmiş bir hasta ameliyat sonrasında bakımı ve doktorun söylediklerini tam olarak yerine getirmez ise, ameliyat yüzde yüz başarılı geçmiş sayılmaz.

Meme büyütme ameliyatı fiyatları Meme büyütme ameliyatı fiyatları

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı belirlenirken diğer estetik cerrahi ameliyatlarında olduğu gibi işçilik yani doktor ücreti ve hastane masrafları şeklinde değil, ayrıca ameliyatta kullanılacak silikon jelinde bir maliyati vardır. Silikonlar değişik fiyat aralığında ve kalite de olabilir. Bu yüzden silikon seçimi ve ameliyatın gerçekleşeceği hastane seçimi hastanın seçimine bağlı olduğundan net bir fiyat vermek malesef mümkün değildir.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı hakkında ücret bilgisi için mutlaka Op Dr Ali Mezdeği tarafından muayene edilmesi gereklidir.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı hakkında ortalama fiyat bilgisi ve ameliyat hakkında sorularınız için lütfen 0212 241 3 241 nolu telefon numaralarından doktorumuz ile irtibata geçebilirsiniz.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Zor bir Ameliyat mıdır ? Kaç saat sürer  ? Acı ve ağrı durumu nedir ?

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı bu işte pratik kazanmış bir estetik cerrah için hiçte zor bir ameliyat değildir. Bu işte tecrübesi ve pratiği olan bir cerrah bu işlemi ortalama 45 dk ile 1,5 saat arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir.

Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı Genel anestezi altında yapılır. Ameliyat esnasında hasta hiçbirşey hissetmez veya sızı duymaz. Ameliyat sonrasında meme başından geçiçi hissizlik ve ağrı olabilir. Bunlar normaldir. Verilen kas gevşetici ve ağrı kesicilerle bu süreç en az acı ve sızı hissiyle bitirilir.

Küçük Göğüslerin Tedavileri ve Küçük Göğüsleri büyütmek

Doğuştan genetik nedenlerle veya hormanel bozukluklardan dolayı küçük kalmış göğüsleri bitkisel ürünlerle kremlerle veya buna benzer ameliyat dışında ki yöntemlerle büyütmek mümkün değildir. Tüm dünyada küçük göğüs sorunu olan bayanlar göğüslerle ilgili sorunlarını Meme ( Göğüs ) Büyütme Ameliyatı ile çözerler. Küçük olan göğüsleri büyütmenin en sağlıklı ve en kesin yolu budur.

Küçük Göğüsler Nasıl Büyür Küçük Göğüsler Nasıl Büyür

Çok Küçük Göğüslü Olma Psikolojisi

Meme, kadınlığı simgeleyen ve güzel olmayı seven kadınlar için çok önemli bir organdır. Küçük göğüsler İlk bakışta insanların dikkatini çekebilir. Vücudunun herhangi bir yerinde eksiklik olduğunu düşünen bir kadın mutsuz olabilir. Kendini eksik veya yetersiz hissedebilir. Bu çok doğaldır. Takıntı yapabilir. Sonuç olarak kişinin küçük göğüsleri mutsuzluk verebilir kişiye. Bu durum sosyal yaşantıyı da etkileyebilir. iş hayatından cinsel yaşantısına kadar kadın bir şeylerin eksik olduğunu düşünebilir. Bu gibi durumlarda imkanlar çerçevesinde kadınların bu ameliyatı olmalarını tavsiye ediyorum.

 

Bu Sayfa 12.790 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,