Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Liposuction ile Zayıflama

Liposuction ile Zayıflama

Liposuction bir zayıflama yöntemi midir ? 

Liposuction bir zayıflama yöntemi midir sorusunun cevabı biraz karmaşıktır. Bana göre aslında evet liposuction bir zayıflama yöntemidir. Fakat teorik olarak. Liposuction ameliyatıyla vücudun belirli bölgelerinden yağ ve yağ hücreleri alındığı için teorik olarak bir zayıflama söz konusudur.

Fakat bunu aşırı kilo almış bir hasta için söylemem mümkün değil. 100 kilo olan bir hastadan alınan yağ oranı bellidir. Zaten sağlık açısından da alınan yağlarda bir sınırlama söz konusudur. Bu tür hastalar için liposuction ile zayıflamak pek mümkün değildir.

Liposuction ile zayıflanır mı ? 

Liposuction ile aşırı kilo almamış bir hastaya liposuction yapılarak zayıflaması gerçekleşir. hatta bu tür hastalar da liposuction ameliyatı sonrası da hasta kilo almış olsa bile, yağ alınan bölgelerde hücreler eksildiği için o bölgede aşırı yağlanma gözlenmez.

Liposuction ve diyet programlarının ortak kullanımı

Hasta diyet yaparak belirli miktarda kilo verebilir. Fakat diyet ve spor yaparak verilemeyen inatçı yağlar için bu yöntemlerle vücuttan atılamaz. İnatçı yağ birikintileri için liposuction ameliyatı yapılır. Ortak kullanıma gelirsek hasta ilk başta belirli bir diyet programı uyguladıktan sonra bir miktar kilo verir. Diyetin artık çokta fayfa etmediği ve sarkıklıkların gitmediği bölgelere liposuction ameliyatı yapılarak zayıflama süreci tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Liposuction Ameliyatı başlıklı makalemizde kimler liposakşın olabilir, liposakşın fiyatları ve liposuction ile tüm yağlardan kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Sayfa 677 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir