Liposuction ile Zayıflama

Görsel Anlatımlı Videolar

Liposuction bir zayıflama yöntemi midir ? 

Liposuction bir zayıflama yöntemi midir sorusunun cevabı biraz karmaşıktır. Bana göre aslında evet liposuction bir zayıflama yöntemidir. Fakat teorik olarak. Liposuction ameliyatıyla vücudun belirli bölgelerinden yağ ve yağ hücreleri alındığı için teorik olarak bir zayıflama söz konusudur.

Fakat bunu aşırı kilo almış bir hasta için söylemem mümkün değil. 100 kilo olan bir hastadan alınan yağ oranı bellidir. Zaten sağlık açısından da alınan yağlarda bir sınırlama söz konusudur. Bu tür hastalar için liposuction ile zayıflamak pek mümkün değildir.

Liposuction ile zayıflanır mı ? 

Liposuction ile aşırı kilo almamış bir hastaya liposuction yapılarak zayıflaması gerçekleşir. hatta bu tür hastalar da liposuction ameliyatı sonrası da hasta kilo almış olsa bile, yağ alınan bölgelerde hücreler eksildiği için o bölgede aşırı yağlanma gözlenmez.

Liposuction ve diyet programlarının ortak kullanımı

Hasta diyet yaparak belirli miktarda kilo verebilir. Fakat diyet ve spor yaparak verilemeyen inatçı yağlar için bu yöntemlerle vücuttan atılamaz. İnatçı yağ birikintileri için liposuction ameliyatı yapılır. Ortak kullanıma gelirsek hasta ilk başta belirli bir diyet programı uyguladıktan sonra bir miktar kilo verir. Diyetin artık çokta fayfa etmediği ve sarkıklıkların gitmediği bölgelere liposuction ameliyatı yapılarak zayıflama süreci tamamlanır.

Bu Sayfa 986 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

1 comment:

Nergis05 Temmuz 2015 at 14:24Reply

Iyi günler,, lazer lipoliz yönttemiyle basenlerimdeki yagi aldirmak istiyorum,,, bana yardimci olurmusunuz,,