Liposuction Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Liposuction ameliyatı estetik görünümünüzü iyileştirmek amacıyla yapılan estetik bir müdahaledir. Liposuction ameliyatı karın bölgesinde aşırı yağlanma sonucu meydana gelen inatçı yağların cerrahi metotlarla alınması işlemidir.

Liposuction ameliyatı uzun yıllardır yapılan ve tüm dünyada karın bölgelerinde ki yağlardan kurtulmak isteyen kadınların tercih ettiği bir yöntemdir. Ameliyat riskleri yok denecek kadar az olan ameliyat sayesinde, karın bölgenizde incelmeler sağlayabilirsiniz.

Liposuction ameliyatını kimler olabilir ? 

Liposuction ameliyatında yaş sınırı 18 dir. Yaşın 18 olmasında ki yegane neden vücudun gelişimini tamamlamasının bu yaşa denk gelmesidir. 18 yaşına gelmiş bir bayan artık gelişimini tamamlamış olup vücudunda ki yağların yerleşmiş ve spor ile bu yağların atılamayacağı aşikar olmuş hastalara yapılabilir. Liposuction ameliyatını nisan mayıs aylarında ve ekim ile kasım aylarında olmalarını tavsiye ederim.

Liposuction Ameliyatı Riskleri 

Liposuction ameliyatı herhangi bir ölümcül risk taşımaz. Fakat her estetik ameliyat öncesi yapılan tetkiklerle hastanın herhangi bir alerjisinin olup olmadığı kanda pıhtılaşma gibi ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonları ortadan kaldırma için önlemler alınır. Bunun dışında hastane şartları acil müdahaleye açık, gerekli donanıma sahip hastanelerde yapılan liposuction ameliyatının herhangi bir riski yoktur.

Liposuction Ameliyatı nasıl Yapılıyor ? 

Liposuction ameliyatı kaba tabirle vücutta spor ile atılamayan diyetlerin faydasız olduğu yağ, yağ dokusu ve fazla derinin cerrahi olarak alınması işlemidir. Liposuction ameliyatı sonrası 3-5 kilo arası direk olarak bir zayıflama belde incelme ve daha gergin bir karın bölgesi elde edebilirsiniz.

Liposuction ameliyatı tam teşekküllü hastane ortamında vücudun yapısında göre 1- 3 saat arası sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası 3-4 gün sızı olabilir. Fakat uygulana ilaç tedavisi ile bu ağrıları da minimize edebiliriz. hasta 2 hafta içinde normal sosyal hayatında rahatlıkla dönebilir. 2-3 gün süreyle kendisini fazla yormadan küçük hareketler ile küçük aktiviteler yapabilir. Liposuctiın ameliyatı sonrası 1 gün mutlaka hastanede yatış verilir. Bu hastanın durumuna göre 2 güne de çıkartılabilir.

liposuction ameliyatı sonrası iz kalır mı liposuction ameliyatı sonrası iz kalır mı

Liposuction Ameliyatı Sonrası İz kalır mı ? 

Liposuction ameliyatı sonrasında belirgin bir iz kalmaz. Kanüllerin girdiği noktalarda hafif delikler oluşabilir ama bu insan gözüyle görülmesi biraz zordur. Zaten bu girilen yerleri iç çamaşırı seviyesinde bıraktığımız için hastalarımzı için sorun teşğil etmez. Liposuction ameliyatı iz kalmayan estetik ameliyatlar arasında kabul etmekteyiz.

Liposuction ameliyatı sonrası vücut eski haline dönme riski var mı ? 

Liposcution ameliyatı sonrasında karın bölgesinden alına yani emilen yağlar tekrar oluşmaz. Yalnız bilmenizi isterim ki bu ameliyatı olduktan sonra kişi beslenmesine  spor aktivitelerine mutlaka dikkat etmesi gerekir. Eğer ki hasta kendine dikkat etmeyen bir yaşantı içerisinde devam ederse, tabi ki aynı bölgede yağlanma tekrar oluşabilir. Biz cerrahi olarak inatçı yağları alabiliriz. Fakat fit bir vücuda sahip olmak isteyen bir kişi ameliyat sonrasına da çok dikkat etmesi gerekir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer ?

Liposuction ameliyatı sonrasında 2. gün evinize gittiğinizde kendinizi ameliyat olmamış gibi hissedebilirsiniz. Ameliyat sonrası yağ alınan bölgede ödemler oluşacaktır. Buda sizi biraz kalın gösterebilir. Korse ve bantları takmaya devam etmelisiniz. Bu morluklar ve ödem şişlikleri haftalar geçtikçe inmeye devam eder. Ve birkaç ay sonra Liposuction ameliyatı olduğunuza iyice inanırsınız. 🙂 liposuction ameliyatında alınan yağların yerindeki ödem ve şişlikler tamamen indiğinde daha gergin bir karına sahip olacaksınız. Karın bölgeniz daha şekilli olacaktır.

Liposuction Ameliyatı Fiyatları 

Lipoosuction ameliyatı net olarak şu kadardır demek malesef mümkün değildir. Hastanın bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına mutlaka görünmesi ve muayene olması şarttır. Zaten mümkün olabilseydi bile bu fiyat verme olayı devlet tarafından yasal bir suç olduğu için yayınlanmayacaktı.

Fakat her estetik cerrahın liposuction ameliyatı için bir fiyat aralığı vardır. Bu bilgilere ulaşmak için lütfen iletişi kısmında ki formu doldurunuz.

Liposuction fiyatları nasıl belirlenir ? 

Liposuction ameliyatı fiyatları belirlenirken fiyata etki eden unsurlardan biri hastane seçimidir. hastane kalitesi ve verdiği hizmet bakımından sınıflara ayrılmıştır. Liposuction ameliyatı fiyatlarını doktor ücreti de büyük etkilidir. Her doktorun serbest piyasa da kendine özgü oluşturduğu bir fiyat politikası olabilir.

Çok pahalı fiyat veren en iyi doktor, veya çok az ücret isteyen doktor en kötü ameliyatı yapacak diye bir şey söz konusu bile değildir. Estetik cerrah bu ameliyatı ne kadar sıklıklar yaptığı ne kadar başarılı sonuçlar aldığı ve uzmanlığı aslında fiyattan önce incelenmesi gereken unsurlardan biridir.

Sonuç olarak ameliyat sonrası mutsuz olmanız paradan daha önemlidir.

Liposuction Sonrası ameliyat bölgesinde Çukurlar oluşur mu ? 

Liposuction ameliyatı sonrası oluşan girintili çıkıntılı yerler çukurlar tamamen teknik hatalardır. Bu ameliyat sonrası olması gereken görüntü iz dışında karın bölgesine hiçbir müdahale yapılmamış gibi olması gerekir. Yukarıda da belirtiğim gibi bu ameliyatı sıklıkla yapmış, ve bu konu üzerinde araştırmalar yapan doktorlar taradın dan operasyona girmenizi tavsiye ediyorum.

liposuciton ameliyatı sonrası oluşan girinti çıkıntılar çukurluklar revizyon ameliyatı ile giderilebilir. Fakat bu ameliyat sonrası vücutta oluşan deformasyon nedeniyle tamamen kusursuz bir karın bölgesi oluşması biraz zor olabilir.

liposuction ile bir vücuttan ne kadar yağ alınabilir ? 

Liposuction ameliyatı ile vücutta ki tüm yağlarınızdan arınmanızı beklemeyin. Liposuction ameliyatı ile alınan yağlarında bir kotası vardır. Bu kota hastadan hastaya değişir. Ortalama Olarak liposuction ameliyatı ile bir hastadan vücuttaki yaplarının % 10 u kadarını alabilir.  Bu rakamın üstüne çıkan doktorlar olabilir. Fakat bu limitin üstü, kişiye faydadan çok zarar verebilir. Vücudun dengesi ve metobolizmasıyla ilgili sorunlar oluşabilir.  İdeal yağ alma oranının dışına çıkılmaması gereklidir.

Karın Bölgesinde ki Fazla yağlar neden oluşur ? 

karın bölgesinde oluşan ve liposuction ameliyatı ile giderilen yağların oluşma nedenleri aslında çok basittir. Kiş genetik nedenlerden dolayı karın bölgesinde fazla yağlanma yaşayabilir. Doğum sonrası karın bölgesinde yağlanma olabilir ki bu en çok rastlanılan nedenlerden biridir.

Bunların dışında kişi aşırı kilo alıp verme durumu yaşamışsa eğer gene karın bölgesinde yağlanma olabilir. Bu aşırı yağ birikintileri spor veya diyet uygulamaları ile bir yere kadar sorun giderilebilir. En sonunda hasta liposuction ameliyatı olmak zorunda kalabilir. Takibi vücudunun fit olmasını isteyen hasta grupları için.

Yağ Emme liposakşın yağ emme liposakşın

Liposuction Ameliyatında Ölüm Riski Var mı ? 

Liposuction ameliyatı hakkında en çok hurafe olan ameliyatarın başında gelir. Ameliyat esnasında ölüm riskinden çok bahsedilir. Bu külliyen yalandır. Liposuction ameliyatı riskleri az bir ameliyattır. Ve ölümcül bir riski yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus doktor seçimidir. keza doktor bu işin yapan kişi olarak sonucu doğrudan etkiler.

Liposuction Ameliyatı ile birlikte yapılabilen estetik ameliyatlar

Liposuction ameliyatı bir vücut şekillendirme ameliyatıdır. Kişi vücut yapısını şekillendirmek amacıyla bu işlemi gerçekleştirir. liposuction ameliyatı ile birlikte karın germe ameliyatı, meme şekillendirme ameliyatı ve popo estetiği ameliyatlarını birlikte olabilir. Bu ameliyatları bir seferde olmanın hastaya sağladığı yegane fayda tek bir ameliyat kesisi ile yapıldığı için ameliyat sonrası oluşan iz minumum olur.

Vücudumuz kendini sürekli yenileyen bir yapı içerisindedir. Bu ameliyatları birlikte olarak birden bire büyük değişiklikler ve bu yönde beklentiler içinde ameliyat olunmamalıdır. Keza vücut için yapılan her müdahale bir denge içerisinde olmalıdır. Bu dengeyi gözetmediğimiz sürece ameliyat tam olarak başarıya ulaşmış olmaz.

Bu Sayfa 10.517 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,

3 comments:

ZELIHA YILDIRIM25 Şubat 2013 at 22:41Reply

Merhaba,

iki dogum yaptim ve diyet sonuc vermiyor artik bu yüzden Liposuction yapmaya karar verdim sadece sizinde Lazerle uygulama yapip yapmadiginizi ved bu konuda bilgi tecrübe olup olmadigini bilmek isterim.

Kilom suan 66 kg ve karini göbekdeliginden ölctügümde 90 cm

bacaklarimda arti kilcal damarlar ve varis olustu bunlarida giderebilirmiyiz

sayfanizda gögüsdiklestirme ve burunestetigi ilgimi cekti

bunlari birsferde uygulama ihtimali olabilirmi

fiyatkonusunda bana bilgi verirseniz sevinirim.

saygilarimla

bekir15 Kasım 2014 at 05:19Reply

Selamlar. Yazınız beni aydınlattı. Ben basenlerimden şikayetçiyim. Zayıf olmak istemiyorum, kilo alırsam direkt basenlerden alıyorum. Spor yapmama rağmen basenlerim erimiyor ve bu da bir erkek olarak sosyal yaşantımı çok etkiliyor. Çok azda göbeğim var. Boy 1.81 kilo 84 yaş 29. Yaklaşık bir fiyat verirseniz ona göre hesap yapayım. Teşekkür ederim.

ayten20 Kasım 2014 at 01:03Reply

17yasindayim 9ay once dogum yaptim sezeryan ile ve biras yaglanmam oldu vcudmun belli.bolgelerinde . Yasimla bir alakasi varmi kesinlikle ameliyat olmak istiyorum