Op. Dr. Ali Mezdegi nin Kisisel Web Sayfasına Hoşgeldiniz..

Kepçe kulak bandı

kepce-kulak-bandiKepçe kulak bandı 2 farklı amaç için kullanılır. Bunlardan birincisi kepçe kulak ameliyatı olduktan sonra kulakları korumak için, diğer ise kepçe kulaklı olan bir kişinin kulaklarını düzelttiğiniz zalnetmesi içindir. 

Kepçe kulaklı olan bir kişi genelde ilk önce ameliyat olmadan kulaklarını düzeltme için ameliyatsız yöntem arayışına girer. İlk önce yapıştırıcılarla yapıştırmayı veya bantlarla sabitlemek gibi yöntemler bittikten ve kendisine zarar verdikten sonra kepçe kulak bandı nerede satılır ne kadardır fiyatı diye araştırmalara girecektir. 

Kepçe kulak bandı ile sabit kulakların istenilen forma sabit bırakmak kulağı artık o şekilde kalacağı veya geriye doğru bir eğilim içine girerek kulağın düzeleceği anlamına gelmez. Kepçe kulak zaten genetik bir sorundur. Yani insanın elinde olan bir durum değildir. Kulak kaslarının genetik yapısı öne doğru ise, o kulakların ya ameliyatta kesilerek geriye kasılması yada ip ile askı tekniği ile asılarak kulakların geriye çekilmesi gerekmektedir.

Bu olması gereken senaryonun dışından birçok ameliyat ettiğimiz hastalardan öğrendiğimizi teknikleri burada paylaşmam mümkün olmasa da, size en net söyleyebilirim ki tecrübelerime dayanarak bu kulakları ameliyat olmadan düzeltmenin geçerli ve kalıcı bir yolu yoktur. 

Bu yüzden saç bandına çok güvenen ve hatta bebeklik çağından kulakları kepçe olan bebeklerin kafalarına takılan bantlara biz karşı çıkmasak da, takılması içinde telkinde bulunmuyoruz. Çünkü annenin aklında kalmasını keşke öyle bir deneseydim demesini istemeyiz. Zaten ameliyat yaşı 6-7 yaşları arasında olduğu için, bu yöntemleri küçükken denemekte bir sakınca görmüyorum. 

Kepçe kulak ameliyatları hakkında daha geniş bilgi için http://www.kepcekulakestetigi.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Op Dr Ali Mezdeği

Bir önceki yazımız olan Kepçe kulak yapıştırıcıları başlıklı makalemizde ameliyat olmadan kepçe kulak, ameliyatsız kepçe kulak ve ameliyatsız kulak estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Sayfa 7.914 kez Ziyaret Edilmiştir.

Etiketler: , , , , ,

2 Yorumlar

  1. yaşım 16 bir sorun olur mu yaşım tutar mı ?

  2. Eşimi götürdüm. inanılmaz memnun kaldık.
    Tabiri caiz ise Şiddetle tavsiye ederim.

Yorum Yaz