Kepçe kulak ameliyatı sonrası

Görsel Anlatımlı Videolar

kepçe kulak ameliyatı sonrası şişlik

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında şişlikler mutlaka olacaktır. Fakat bunlar 2 hafta içinde yok olması gerekiyor. Yapılan ameliyat ile verilen anestezi ve neşter, bu şişliklere yok açacaktır. ameliyat sonrasında ki şişlikler eğer bir ay olmuş ve geçmiyorsa kontrol için ameliyatı yapan doktora gidilmesi gerekir.

kepçe kulak ameliyatı sonrası açılma

Bu da çok sık olmasa da hastaların başıan gelebilecek bir durumdur. Kepçe kulak sonrasında normalde açılma olmaz. Ama hastanın yapısı veya varsa özel durumu ile alakalı bir revizyon yapılabilir. Bu açılma sıklığı kendi ameliyatlarımızda yüzde 1 i geçmez. DEdiğimiz gibi açılma yaşanırsa mutlaka ameliyat yapan estetik cerraha başvurulmalı ve açılma nedeni araştırılması gerekir.

kepçe kulak ameliyatı sonrası bakım

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında yapılması gereken bakım sadece verilen ilaçların düzenli kullanımı ve yenmesi ve yenmemesi gereken şeylere dikkat etmekten geçer.  Ayrıca ameliyat sonrasında ameliyatlı yeri fiziksel etkilerden uzak tutmak gerekir. Yani kulaklara bir top veya ağır bir cisim gelmesi kulakta açılmaya neden olabilir. Doktor için bakım bandajı açılıp kulak kısmını dejenfekte edilmesi ve temizliğidir. hasta ise, kulağı bir müddet sudan ve fiziksel durumlardan korursa bakımı yerine getirmiş olacaktır.

kepçe kulak ameliyatı sonrası kanama

Kulak estetiği ameliyatı sonrasında az da olsa kanama olabilir. Bu durum sizi çok korkutmasın. Neşter vurulan bölgede kullanılan ilaçlardan olsun yediğiniz yiyeceklerden olsun açılmalar olma ihtimali var. Bu nedenle doktorunuza bu durumun ne kadara kadar normal olduğu hakkında bilgi alınması gerekmektedir.

kepçe kulak ameliyatı sonrası iz kalırmı

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında iz kalmaz. Bu iz iple askı tekniğinde sıfır hiç iz yoktur. Bunun nedeni neşter kullanılmamasıdır. Klasik teknikte de neşter kulak arkasından atıldığı için dikkatli de bakılsa neşter izi görünmeyecektir. Bu yüzden kepçe kulak ameliyatlarında iz kalmaz diyebiliyoruz. Fiziksel olarak kulağın ön tarafında bir iz var ise, bu anormal bir durum olduğundan ameliyatı yapan hekime mutlaka danışılması gerekir.

kepçe kulak ameliyatı sonrası banyo

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında en çok istenen banyo almaktır. Fakat biz bu banyo işinde az da olsa bir kısıtlama getirmek zorundayız. Nedeni ise, kulakların bandajından su kaçarak kulakta açılma yapma ihtimalidir. Banyo yapma süreleri değişkenlik gösterir. Eğer ameliyatınız iple askı tekniği kullanılarak yapılmış ise, bir gün sonra duş veya banko almanız mümkün olacaktır. 

Klasik yöntemle yapılmış ameliyatlarda ise, bu süre 1 haftayı bulabilir. Bu durumda tamamen hastanın vücut yapısı ile alakalı bir durumdur. Bu sürenin ne kadar olacağına tamamen doktor karar verir.

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 21.416 kez Ziyaret Edilmiştir.

5 comments:

deniz sergen yalçın02 Temmuz 2014 at 07:04Reply

hocam kolay gelsın öncelıkle başarılı amelyatlar yaptgınızı öğrendim o yuzdende size muracat etme gereksımı duydum kepçe kulak amelyatı olmak ıstıyorum benı piskolojık olarak cok rahatsız edıyo suanda askerdeyım askerlıgımın bıtmesıne cok az bı zaman kaldı sigortayla yaptırma şansım varmı yoksada fiyatı ne kadar sölermısınız iyi günler…..

Ajdar29 Ocak 2016 at 00:41Reply

Hocam merhaba danimarkanin nobrain kentinde yasiyorum 26 yasindayim orada dedelerim var kepce kulak ameliyati oldular.12.5 cm acilma vardim am eli yat yerlerinde duzelttiler bendede var yaptirsam olur mu ve gac guruş?

Nil18 Şubat 2017 at 10:23Reply

Merhaba ben 2 hafta önce kepce kulak ameliyatı oldum. Sigara içmem nasıl bir etki yaratır ? Ameliyattan 1 hafta sonra çok az tek tük sigara ictim simdi yine az olmak kaydıyla sigara icmem büyük bir sorun yaratır mı ?

insta: berkayzzers18 Aralık 2017 at 23:53Reply

merhaba ben de olmuştum ameliyat, verdiği kağıtta 1 ay boyunca sigara dumaından dahi uzak durulması gerektiği yazıyordu.

Srt02 Mart 2018 at 14:45Reply

Hocam merhaba ben 1 ay önce kepce kulak ameliyatı oldum ama kulaklarım istedigim gibi olmadi yapişik oldu tekrar bi ameliyatla 2 cm acilma yapilabilirmi