Karın Germe Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Karın germe ameliyatları tüm dünyada oldukça sık yapılan kişinin en çok önemsediği toplumsal hayatı ve yaşam tarzını etkileyen bir cerrahi müdahaledir. Karın germe ameliyatları yaş sınırları artık eskiden olduğu gibi 40 – 50 yaş grupları değil daha genç hasta grupları tarafından tercih edilmektedir.

Karın bölgesi hem erkek hemde kadın olmak üzere çok dikkat edilen bir alandır. Artık çoğu insan yediklerine içtiklerine karın bölgesinde bir sarkıklık doğum sonrası çatlaklar gibi durumlara hazırlıklar yapmakta dikkat etmektedir.

Peki ya herşeye rağmen karın bölgesinde sarkmalar meydana gelmiş ise ? 

Karın bölgesinde ki çatlaklar fazla derinin gerilmesi için abdominoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyat dışında uygulanan tüm yöntemler tam bir sonuç vermez. Bu yapılan harici tedavi yöntemleri Belirli sonuçlar versede abdominoplasti ameliyatı sonrası aldığımız sonucu kesinlikle vermeyecektir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler 

karın germe ameliyatı olmadan önce yapılması gereken bir grup rutin testler vardır. Bu testler bizim tarafımızda yönlendirilerek yapılır. Bu testlerin amacı ameliyat esnasında oluşabilecek olumsuz durumları önlemek için yapılır. Ameliyat öncesinde herhangi bir spor veya diyet proğramları önerilmez. Zaten karın bölgesinde ki yağ birikintilerini vermek için kişiler genelde diyet ve spor proğramlarına girmiş, bir sonuç elde edemedikleri için ameliyat yöntemine dönmüş oluyorlar.

Ameliyat öncesinde yüksek tansiyon ve kısaca abdominoplasti ameliyatını etkileyecek rahatsızlık var ise bu ameliyat yapılmaz veya önlemleri alındıktan sonra ameliyata alınır. Ameliyatın yapılamaması için bir nedende kişinin psikolojik olarak bu ameliyata hazır olmadığıdır. Kişi Bu ameliyata hazır değil ise bu ameliyat kesinlikle yapılmaz.

Karın germe estetiği Karın germe estetiği

Karın Germe Ameliyatı

karın germe ameliyatı genelde liposuction ile birlikte yapılarak karın bölgesinde ki fazla yağ ve deri dokularını alarak karın kısmının gerilmesi işlemidir. Bu işlem karında ki sarkmaya göre süresi ve tekniği değişebilir. Az yağlanmış bir karında sadece liposuction ameliyatı yeterli olabilir.

Ameliyat tam teşekküllü hastane ortamında genel anestezi altında yapılır. Grup olarak büyük ameliyat grubuna girer ve liposuction ile birlikte yapıldığında 3-4 saat sürebilir. Hasta ameliyat sonrasında bir gün süreyle mutlaka hastanede bakılması gerekir. Bu süre içerisinde kesinlikle dinlenmesi ve karın bölgesini kesinlikle zorlamaması gerekir.

karın Germe Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler

karın germe ameliyatı yukarıda da belirtildiği gibi büyük bir ameliyattır. Ameliyat sonrası acı olabilir. Fakat doktorunuzun direktiflerine uyarak verdiği ilaçları ve  fiziksel uygulamaları birebir yaparsanız eğer ameliyat sonrası daha rahat geçer. kiş ameliyat sonrasında bölgede moruklar şişlikler olabilir. Bu durum 1 hafta süre ile devam eder. Bir hafta süreyle cinsel pehriz uygulanarak spor aktiviteleri içinde verdiğimiz süre 1 aydır. Bu 1 aylık süre içinde karın bölgesinin fazla kasılmaması gereklidir. Yatakta yatış pozisyonu olarak ” L ” şeklinde yatarak karın bölgesinin de gerilmesi engellenmesi gerekir.

Karın germe ameliyatı tamamen iyileşme ve en son şeklini ortalama 3 ay sonra alır. Bu şekil kişinin sonra görünümü olup artık yeni bir karın bölgesine sahip olur.

Ameliyatsız karın germe Ameliyatsız karın germe

Ameliyatsız Karın Kerme 

karın bölgesinde ki yağların ve fazla derinin spor ve diyet ile malesef bir noktaya kadar önüne geçirilebilir. Kişi karın bölgesinde ki yağlar için mutlaka karın germe ameliyatı olması gereklidir. Spor bir yere kadar vücudu gerer fakat , karın bölgesinde bulunan inatçı yağlar spor veya diyet yöntemleri ile atılmaz. Karın germe ameliyatları da asıl olarak bu inatçı yağların cerrahi olarak alınması işlemidir.

karın bölgesinde aşırı yağlanmanın nedenleri

Karın bölgesinde aşırı yağlanmanın nedenleri Kadının doğum yapmış olması , hastanın aşırı kilo alıp vermiş olması, genetik nedenler ve yaşlanma olarak sıralayabiliriz.

Karın artık günümüzde insanlar için çok önemli olduğundan, bu ameliyatlar için yaş sınırı oldukça düşmüş, ameliyatı etkileyecek  bir rahatsızlığa sahip olmayan bu ameliyatı gönül rahatlığıyla olabilir.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Doğum kadınların en mutlu anlarından biridir. Fakat estetik olarak değil 🙂 kadınlar doğum yaptıktan sonra karın bölgelerinde ister istemez kilo ve bu kiloları verdiklerinde karın bölgelerinde bir sarkma çatlama meydana gelir ve bu kaçınılmazdır. Kadınlar erkeklerden daha çok güzelliklerine ve bakımına düşğün oldukları için , karınlar doğum sonrasında sıklıkla karın germe ameliyatına girerler.

Doğum sonrasında yapılacak olan karın germe ameliyatını sonuçları oldukça başarılıdır. Özellikle genç bayanlarda sonuç mükemmele yakındır.

Doğum Sonrası Karın Germe Doğum Sonrası Karın Germe

Karın germe ameliyatı ne zaman yapılmalıdır

karın germe ameliyatı için en uygun zaman kadının doğum sonrasında aldığı kiloları yavaş yavaş vermeye başladığı dönemdir. Eğer karın germe ameliyat bu dönem içinde yapılacak olursa ameliyat sonrası sarkma riskini doğum bacağına en azından engellemiş olabiliriz. Zaten doğum yapmayı düşünene hastalarım için bu ameliyatı doğum sonrasında yapmalarını tavsiye ediyorum.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

karın germe ameliyatı fiyatları hakkında doğal olarak bilgi almak istiyorsunuz. Ama malesef devletin koyduğu kurallar gereği internet üzerinden fiyat vermek malesef mümkün değildir. Zaten böyle bir şey mümkün dahi olsaydı eğer karın germe ameliyatları hakkında net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bunun nedeni karın gölgesinden alınacak olan yağ miktarının muayene sonucu belli olacağı içindir.

Hastanın durumuna göre ameliyat “mini karın” germe veya “total karın germe” olarak yapılır. Karın germe ameliyatları hakkında net bir bilgi etmek için Op Dr Ali Mezdeği ye muayene olmanız gerekmektedir.

Randevu numaralarımız iletişim kısmında yer almaktadır.

Bu Sayfa 4.115 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

1 comment:

bahar17 Ekim 2011 at 20:48Reply

Sayın hocam ben 24 yaşında kasım 2008 yılında sezeryanla 1 çocuk doğurdum ve hamelilikte çatlak kremler kullanmama rağmen çatlaklarım
çok fazla ve yağlarım var çok fazla kilolu değilim 1.69mm 69 kg gibiyim ameliyat için acaba yaşım uygunmu ne gibi işlemler yapılabilir ben araştırdım ama biraz tedirginliklerim var ne yapmam gerekiyor çünkü ben karnıma bakmak istemiyorum artık çünkü hiç bir hoş görüntü değil şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum saygılarla bahar güdük…..