iple Kepçe Kulak Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

İple kepçe Kulak ameliyatı süre olarak 15 dk, biçim olarak herhangi bir neşter yarığı olmadan , uygulamayı bilen bir doktor için son derce kolay bir uygulamadır.

Dünyada yaygın olmayan türkiye de ise bazı hekimler tarafından gerçekleştirilen bir yöntemdir.

İple kepçe Kulak ameliyatı normal klasik yönteme göre birçok üstünlükleri vardır. Bunlar ilk başta bir kesi olmamasıdır. Ameliyatta kesi olmaması iz kalmayacağı anlamına gelir. Bu da estetik dünyasını yakından takip eden hastalarımız için önemli bir detaydır. İple kepçe Kulak ameliyatı biçim olarak görsel bozuklukları gidermek için yapılır. Bir insanın kepçe kulaklı olması sağlığını kesinlikle etkilemez. Fakat dış görünüşüne düşkün hastalarımız için İple kepçe Kulak ameliyatı son derece önemli bir ameliyattır.

İple kepçe Kulak ameliyatını nasıl yapılıyor

İple kepçe Kulak ameliyatı genetik nedenlerle açılmış olan kıkırdak yapısını ip ile asılması ve buna bağlı olarak içe doğru gerdirilmesi işlemidir. Bu tarif en kaba tariftir ve okurlar içindir. Tıbbi olarak birçok detayı mevcut olup çok fazla tekniğe girerek sizi yormak istemem. Fakat bilmenizi istediğim tekniği yeni olmasına rağmen aşırı bir şekilde kullanıldığı ve sonuçlarının mükemmel olduğudur.

İple kepçe Kulak ameliyatını lokal anestezi altında ve yukarıda belirttiğim gibi 15-20 dk içerisinde bitiriyorum. Ameliyat esnasında hasta ile iletişime geçmeyi bir borç biliyorum. Ameliyat öncesi kulağının ne şekil alacağını hasta ortalama bilir. ameliyat esnasında da biten kulağı hastama gösterip fikrini alıyorum. Onun isteklerine göre ameliyatı şekillendiriyorum. Ameliyat tecrübesinin ne kadar çok olduğu tabiki çok önemlidir bu ameliyatlarda. Fakat hasta memnuniyetininin de bir o kadar öenmli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hastalarımın isteklerini ameliyat şartları el verdikçe yapmaya özen gösteriyorum.

iple kepçe Kulak estetiği iple kepçe Kulak estetiği

İple kepçe Kulak ameliyatı Sonrası 

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında hasta 1 gün sonra iş hayatına dönebilir. 3 gün sonra duş alabilir. Kalsik teknikte ki gibi uzun beklemelere gerek yoktur. Ameliyat kansız yapılır ve ameliyat sonrası klasik teknikte ki gibi ameliyat bölgesinde şişlikler ve morluklar oluşmaz. Hasta gerçek görünümünü aynı gün kazanabilir.

İple kepçe Kulak ameliyatı Sonrası bandaj kullanımı 

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında gene hastalarımızın sevmediği ve kullanmaktan kaçındığı saç bandı klasik yöntemde ki gibi devamlı takılmaz. Hasta 2 hafta boyunca geceleri saç bandını takması yeterli olacaktır. Bu durumda İple kepçe Kulak ameliyatının klasik yönteme göre üstünlüklerindendir.

İple kepçe Kulak ameliyatını her kez olabilir mi

İple kepçe Kulak ameliyatını isteyen her kez olabilir.  Fakat bazı hastalarımızda kıkırdak dokusunun alınması gereklidir. Bu kepçe kulak deformitesinin yoğun yaşandığı hastalarda görülür. Bu hastalarda klasik yönteme zorunludur. Bunun dışında muayene bulgularında herhangi bir problem yaşamayan hastalarım için İple kepçe Kulak ameliyatı uygundur.

iple kepçe kulak düzeltme iple kepçe kulak düzeltme

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrası kulak eski şeklini alır mı 

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında kulakların eskiye dönem olasılığı yüzde 2 nin altındadır. Bu çok nadiren yaşanan bir durumdur. Dikişlerin atması hastanın fiziksel şartları zorlaması ile de alakalı olabilir. İple kepçe Kulak ameliyatı sonrasında hasta ameliyatlı bölgeyi mutlaka fiziksel şartlara karşı deformasyon ve travmalara karşı korumak zorundadır.

İple kepçe Kulak ameliyatı sonrası iş hayatına dönme süresi

Ameliyat küçük veya büyük olsun fark etmez. Yapılan her ameliyat sonrası hastanın mutlaka 1 gün süreyle hastanede kalmasını ve 1 hafta süreyle dinlenmesini tavsiye ediyorum. Fakat bu ameliyat küçük bile sayılamayan bir müdahale olduğu için hasta 1 gün süreyle evde dinlenmesini istiyorum. Ertesi gün hasta işine geri dönebilir.

İple kepçe Kulak ameliyatı Çok pahalımıdır

İple kepçe Kulak ameliyatı teknik olarak her doktor tarafından bilinmeyen ve aslında bilmeyen içinde epey riskli ve zor bir ameliyattır. Ameliyat sonrasında 1 hafta sonra ilk 1 ay sonra da 2. kontrolünün yapılması şarttır. Ameliyat net fiyatı internet üzerinden malesef verilemez. bu devletimizin koyduğu bir kuraldır. Fakat iletişim bilgilerimizden bu ameliyat hakkında ortalama fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bu Sayfa 63.090 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,

48 comments:

onur24 Mart 2012 at 23:39Reply

Doktor bey; eğer misafiriniz(hastanız) iple kepçe kulak ameliyatını istemiyor ise normal ameliyatı istediğini belirtiyor ise cevabınız ne olurdu.şimdiden teşekkürler.

mehmet kılıç03 Nisan 2012 at 21:53Reply

mrb hocam ben bir öğrenciyim ve bana biraz yardımcı olun çok psikoljim bozuluyor ve ben araştırdım siden iyisini bulamadım ben iple kepçe kulak emaliyatı olmak stiyorum allah rızası için yardım edin lütfen cevay verin fiyat uygun olursa hemen bu yaz gelmeyi düşünüyorum

kız13 Ekim 2013 at 16:08Reply

Merhaba doktor bey ben yurtdışında yaşıyorum ve kuçuklukten beri kulaklarım kepçe bu durum beni yıllardır rahatsız ediyor ve piskolojimi bozuyor ben aslında yıllardır düşünüyordum ameliyat olmayı ama çok korkuyordum ya bir şey olursa diye ama bir kaç gün önce youtube de bu ameliyat video sunu izledim ve araştırmaya başladım okudum izledim ve bu duruma çok olumlu bakıyorum biz her sene yaz tatilinde izmire gidiyoruz ya 1 ya iki aylık ve orda ameliyat olmayı düşünüyorum sizden tek istediğim bana bir adres vermeniz izmirde tanıdığınız ve bu işi yapabilecek bir doktor lütfen hocam cevap verin.

merve27 Ekim 2013 at 18:15Reply

ben öncelikle doktorumuz ali beye ve yardımcısına teşekkürlerimi belirtmek istiyorum. harika bir iş çıkardılar. tüm korkularıma rağmen iple ameliyata gitmişken doktorumuzun önerisi normal ameliyat oldum ve hiç bir acı hissetmeden ameliyat tamamlandı. zaten ameliyat denemez küçücük bir operasyon. ben sadece fiyat görüşmesi ve aklımdaki soruları yanıtlamaya gitmişken kapıdan girdikten 10 dk sonra operasyon odasında dişçi koltuğuna benzer bir koltukta oturuyoken buldum kendimi. hiç pişman değilim. herşey yolunda ve artık saçlarımı toplayabiliyorum. saçlarım zaten az ve ince telli. hergün duş alıp fön çekip saçlarımı gün boyu kontrol etmek zorunda hissediyodum ( arkadaşlarım kulaklarımı görmesin diye).
bu zamana kadar hiç bir arkadaşım kepçe olduğumu bilmedi çünkü sır gibi saklıyodum. arkadaşlarımla bu zamana kadar ne havuza nede denize gidebildim. erkek arkadaşlarımla yağmurda karda dolaşamazdık çünkü saçlarım ıslandığı zaman aradan çıkardı ve kendimi çok kötü hissederdim. lafı çok fazla uzatmıyım. fiyatını hiç dert etmeyin ki zaten bence ortaya çıkan mükemmellikten sonra fiyatı ne kadar olursa olsun benim durumumda olan herkes yaptırmalı.
KENDİMİ MÜKEMMEL HİSSETMEME VE PSİKOLOJİMİN DÜZELMESİNE YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM 🙂

Umut11 Ocak 2016 at 00:23Reply

Fiyati ne kadar merve

Kubra27 Ekim 2016 at 21:40Reply

Merve ne kadara yaptırdın fiyat ne soylermisin ??

gence03 Eylül 2017 at 18:31Reply

merve hanım ne kadar odedınız

Otoplasti nedir | Ak Sağlık & Sağlık Haberleri30 Ekim 2013 at 13:13Reply

[…] teknik ile yapılır. Bu tekniklerden birincisi klasik kepçe kulak ameliyatı diğeri ise, İple Otoplasti ameliyatı denilen 2 tekniği […]

metin05 Ocak 2014 at 18:39Reply

bende kepçe kulak estetiği olmak istiyorum iple estetık ama fiyatları öğrenmmn mümkün mü

ersin18 Mart 2014 at 22:26Reply

Merhaba Ali Bey kullaklarımın kepçe olusundan cok rahatsızım ciddi derecede sosyal hayatımı etkiliyor bu yüzden psikolojik acıdan kötü durumdayım ameliyat olmayı cok istiyorum fakat işim gereği bandajlardan dolayı mümkün değil bu yüzden iple tedavi yöntemini düşünüyorum İstanbul’a gelebilme olasılıgım malesef yok sizin tavsiye edebilecegiz İzmir’de dr.varsa beni yönlendirebilirmisiniz?ilginiz için şimdiden teşekkürler.

demet29 Nisan 2014 at 07:43Reply

Merhaba, iple kepçe kulak ameliyatı hakkında birçok video izleyerek ve hekimlerin görüşlerini dinleyerek yeterince bilgi sahibi oldum. Rica etsem fiyatlarınızı da öğrenebilir miyim? Teşekkürler..

ali11 Mayıs 2014 at 12:17Reply

iple kepçe kulak ameliyatının fiyatını öğrenebilirmiyim

müslumcü17 Mayıs 2014 at 17:38Reply

Arkadslar merhaba ben bugun ameliyat oldum ali hocamizdan allah binlerce kez razi olsun ve asistanindan da…kissadan hisse anlatayim yasadiklarimi …

Benim kulaklarimda kepce internetten iki aydir arastirmalar yaptim.ve ali hocami buldum..guzel bir sohbetten sonra hazirmisin dedi…neyse bende bir heyacan oturdum koltuga 1 saat surdu ama inanin bana bu kardr mutlu olmadim hayatimda…sanki bir körun ameliyattan sonra dunyayi gormesi gibi neyse bitti ameliyatim aynadan kendime bakarken inanamadim suan agrilarim var bu normal ilac yaziyor zaten. Lakin bu agriya bile raziyim kepcelikten kurtulmak icin deger…..

Sali gunu bandajdan cikacak kulaklarim harika her ne yasta olursaniz olun muhakkaak yapin bu ameliyati para o kadar onemli degil sigara birakinkiredi cekin yapin bu estetigiii….pisman olmayacaksiniz yasim 29 bugun giresundan bile gelen vardii….sizlere yardimci olamk adina yazdim…ali hoca ve asistani super biri sohbet ederek oldum ameliyatimi….herkese saygilarrrrr…

NameENDER25 Haziran 2014 at 09:34Reply

Doktor bey ben iple tedavi olmak istiyorum maliyeti nedir

omur22 Mayıs 2014 at 21:04Reply

Ali bey bn izmirde yasiyorum ve iple kepce kulak ameliyati olmak istiyorum sizden ricam bana izmirde guvenebilcegim bir doktor adi vermeniz

NameENDER25 Haziran 2014 at 09:35Reply

Iple kulaklarimi gerdirmek istiyorum maliyeti ve yeriniz nerde

salih11 Temmuz 2014 at 11:12Reply

selamlar iple kulak estetiğinin fiyatını öğrenebilir miyim sadece konu hakkında yorumlar yapılıyor. çok kolay bir ameliyat diye ama yaptırabilmenin diğer bir imkanıda fiyatı.

niyazi21 Temmuz 2014 at 21:40Reply

iple kepçe kulak ameliyatı renginin fiyatını öğrenebilirmiyim. Ve yerinizde nerde.

yaman06 Aralık 2014 at 12:28Reply

Merhabalr iple kepce kulak ameliyati olmak istiyorum kulaklarimn ikisindede hafif kepcelik var ..bilgi almak icin ve fiyat icin gorusebilirmyz..05353215658

Bahar24 Aralık 2014 at 09:18Reply

Sayın Ali Hocam ve Asistanı İlkay Bey’e sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Ben Cumartesi çok minik estetik müdahale ile kepçe kulaklarımdan kurtuldum!
Ali Hocam sağolsun samimi ve neşesi ile bütün korkularımı aldı ve hemen yan odaya geçtim o çirkin kulaklarımdan kurtuldum.

Bugün 5. günüm, çok hafif bir şişlik var, Sabah akşam antibiotik kullanıyorum, ağrım sızım neredeyse hiç yok/olmadı.

Özellikle Asistanı İlkay Bey’e de çok teşekkür etmek istiyorum. Güzel şarkılar eşliğinde geçti tüm estetik müdahelemiz.

Bu estetik operasyonu düşünen herkese tavsiye edebilirim! İnanın sonuçtan çok memnun kalacaksınız.

Tüm ekip olarak çok ilgililer. Tekrar geleceğim, botox tedavim için.

Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır…

Sevgi ve Saygılarımla,

Bahar.

gamze ün27 Haziran 2015 at 17:12Reply

bahar merhaba ben gamze ne kadara oldun iki kulagini iple kulak ameliyatıyla ??? cevap verirsen sevinirim 🙂 şimdiden çok teşekkürler.

oktay12 Nisan 2015 at 11:15Reply

Merhabalar hocam ben de bu kulak estetiği yapmak istiyorum da rica etsem maliyet hakkinda bilgi verebilir misiniz?

fevzi25 Nisan 2015 at 13:20Reply

hocam benim bi kulagım kepce aile durumum cokk kötü bana bi yardımcı olurmusunuz arkadaslarımın arasına girdimde dalga geciyorlar yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim

Yaşar23 Mayıs 2015 at 05:16Reply

Merhabalar, bir kulağım kepçe. Fiyat alabilir miyim.. Teşekkürler, kolay gelsin

gamze ün27 Haziran 2015 at 17:10Reply

merhaba ben gamze iple kulak estetiğinin fiyatı nedir ??? şimdiden çok teşekkürler 🙂

sinan12 Ekim 2015 at 00:41Reply

Herkese mrb şunu belirtmek isterim ben kepçe kulak estetiği ni ali hocanin yanında yapmıştım ilinde çok kuskuluydum tam istediğim gibi cikmamisti ama ikincisinde gerçekten hayaller gerçek öldü kendisi çok çalışkan biridir işini titizlikle yapar gerçekten türkiyede ki en iyi kepçe kulak yapan biridir kendisine burdan çok tesekurler sunarım iki üç kuruş hesabını yapmayiniz vallahi de billahi de adam on numara yapar yemin olsun daha önce başka yere boğaz içi tip merkezine yaptırdım adam yalandan kesti biçti 2 sene acisi çektim hemen olsun bi bol da yapamadı kulak iyice kepcelesti amk paranla bazen rezil oluyorsun en sene sonra tekrar şansımı denedim yemin olsun on numara yaptı allah ali hocaya güç küvet ve sabır versin benim gibi uyuz müşterinin de kahri çekilmez siz siz olun bakın vallah diyorum ali hocaya kulak yaptıran kesinlikle pişman olmaz ama şunu söylemeyi unutmayınız yaparken kulak dikiş i yaparken iyice sıkıca kafaya yapıştırsin zaten zamanla 3 4 milim açılır tam istediğiniz gibi olur

yusuf03 Şubat 2016 at 12:32Reply

Fiyat nedir kardeş tahminen ona göre olucaz..

AYDIN30 Ekim 2015 at 04:27Reply

Merhaba iple kulak estetiğinin fiyatını öğrenebilir miyim

Nihat al27 Aralık 2015 at 20:02Reply

Merhaba hocam ben adana seyhan da oturuyorum sizin yerinizi nerde öğrenebilir miyim iple kepçe kulak amalyatı fiyatı ne kadar öğrenebilir miyim

Anonim02 Ocak 2016 at 06:51Reply

Fiyatı nedir acaba?

yardım lütfen16 Ocak 2016 at 20:06Reply

ben kaleciyim iple kepçe kulak ameleyatı olduktan sonra 1 ay sonra gibi bi sürede top kulağıma çarparsa ipler kopar mı

emir31 Ocak 2016 at 10:05Reply

fiyat nedir acaba msj olarak atarmısınız

Erdi16 Mart 2016 at 12:26Reply

BİR ALLAHIN KULUDA FİYATINI YAZSIN ZOR BİŞEY DEİL NE KADAR ÜCRET ÖDEDİĞİNİ YAZACAK

algevis19 Mart 2016 at 11:46Reply

Merhaba ;

İletişim bölümünden form doldurarak veya 0212 241 3 241 no lu çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

erko03 Haziran 2016 at 20:34Reply

Bi fiyat Soyleyin be ..

Tuna23 Temmuz 2016 at 11:23Reply

Ben bir müşteri temsilcisiyle konuştum ve iple tedavinin 6 ay ile 1 yıl içerisinde iplerin gevşeyerek kulakların eski haline geleceğini söyledi acaba doğru mu? Lütfen cevap verin.

ZEKı KARTal20 Mart 2017 at 07:34Reply

Amalıyattan sonra işitme de herhangı bır sorun oluyor mu bunun hakkında bilgi Almak ısterım

Nur karabiyik21 Mayıs 2017 at 15:05Reply

Tek kulak iki kulak fiyat ogrenmeknistiyorum

algevis22 Mayıs 2017 at 11:10Reply

Merhaba Nur Hanım ;
Tek kulak fiyatı çift kulaktan biraz daha uygun… Ama İnternet üzerinden fiyat maalesef veremiyoruz.
Bu yüzden WhatsApp hattımızdan bilgi almanızı rica edicem. Asistanlarım size yardımcı olacaktır.
WhatsApp : 0543 241 3 241

Ata Öztürk28 Mayıs 2017 at 09:35Reply

Burada memnun oldum diye yazanların hepsi FAKE. Dikkat edin hiçbiri ne kadar ödediğini yazmıyor.

Op Dr Ali Mezdeği29 Mayıs 2017 at 08:33Reply

Ata bey siz ne demek istiyorsunuz… Bu yorumlara biz müdahale etmeyiz. Kimse yaptırdığı fiyatı niye söylesin.
Fiyat almak istiyorsanız 0543 241 3 241 bu numara WhatsApp hattımız yazın buraya fiyat versinler size..
Niye çamur atıyorsunuz insanlara sizi nerden duysunlar yazmış yorumu bırakmış

Gürkan Tekin02 Kasım 2017 at 23:22Reply

Hicam bende fiyat araligini ogrenebilir miyim ? Birde ileriki yaslarda kulagin eski halini almasi veya iaitme kaybinin olmasi mumkun mu ?

Guven K12 Kasım 2017 at 09:49Reply

Fiyat yazmayan yorumlar fake yorumlardir.

Fiyat yazanlar varsa ve yazdiklari fiyatlar siliniyorsa bu da firmanin marifetidir.

Çünküne kadara yakalarlarsa o kadara kitleyecekler.

A kişisinin ameliyati B kişisinin ameliyatindan ne kadar daha zor, ne kadar daha meşakatli olabilir ki ????

Ki zaten 10 dk. süren bir operasyon olduğu söyleniyor.

O doktor hesaplari girip burada insanlarla tartisacagina minimum maksimum fiyatlari yazsin herkes tamamdir desin bitsin.

Insanlarin vakitlerini almayin.
Ayiptir.

Kepçe bey14 Kasım 2017 at 21:38Reply

Hocam allah rızası icin iki kulak ne kadar siyleyin de rahat edelim yada mail atın
Kolay gelsin.

Brc22 Kasım 2017 at 23:07Reply

Öncelikle merhabalar bende kulaklarımdan şikayetciyim fakat iple tedavinin daha sonrasında açılma gibi bir ihtimali var mı bunu merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

Eyüp17 Mart 2018 at 16:11Reply

merhaba arkadşlar ben bursada doktora sordum 3.000 ve3.500 araası dedi ama bi g yaşındayım örünün tek kulak daha azmış kafaya takmayın kızlar yine saçı ile örtüyor ama erkekler 🙁 erekkler örneğin ben 4 yılda 16 sevgilim oldu kimse bakmaz diye düşünmeyin şükredin yeter ya ama olsaydınız ? şükürler olsun deyin

Yusuf18 Haziran 2018 at 17:36Reply

Hocam ben iple kepçe kulak ameliyatı olucam ama sadece kulağımın üst kısmını yapıcam orta kısmına dokunmak istemiyorum dokdorum olabilir yaparız dedi ama çevremdekiler şekil bozukluğu olur dedi sizce olurmu hocam çünkü kepçelik üst kısmında sadece bide siz olabilir derseniz sizde olmak isterim çünkü sizi çok övüyorlar saygılarımla

Erhan04 Mart 2019 at 22:27Reply

Arkadaslar ameliyat fiyati 4000 .tl civaridir adanada yalniz