Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Fue Yöntemi

Fue Yöntemi

Fue yöntemi tüm dünyada en çok kullanılan ve bilinene bir saç ekimi yöntemidir. Fue yöntemi ile saç ekimi nin birçok avantajı olmasına rağmen dezavantajları hiç yok denecek kadar azdır. Fue yöntemi bu kadar önemli olması hasebiyle sizlere detaylı bilgi vermeye çalışacağım.

Fue yöntemi ile saç ekimi,  ense bölgesinden saç köklerinin mikromotor ile teker teker alınarak eksik olan bölgeye teker teker ekilmesi olayıdır. Fut yöntemine göre saç kökü alınan bölgede kesinlikle ameliyat sonrası bir iz kalmaz. Buda fue tekniğinin en önemli avantajıdır. Fue yöntemi ile saç ekimi hasta için çok avantajlı olsa da doktorlar yani bizler için pek te öyle sayılmamaktadır. Fut tekniğinde 1 saatte bitireceğimiz bir ekimi fue yöntemiyle 3 saatte bitirmekteyiz.

Buna Rağmen bu yöntem hastaya çok fazla avantaj sağladığı için ekim tekniğimiz fue dir. Fue tekniği ile yapılan ameliyatlardan sonra kafanızın arkasında bir şerit şeklinde sanki kafanızı ikiye bölüyormuş gibi o çizgiler bulunmaz. Fue yönteminde aslında amaçlarımızdan biride saç ekimi yapıldığını hiç kimsenin fark etmemesidir.Her Saç ekimi işi yapan doktorun amacı bu olmalıdır bence.

Bir önceki yazımız olan Saç Ekimi başlıklı makalemizde fue tekniği, fut tekniği ve saç ekimi doktoru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Sayfa 328 kez Ziyaret Edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir