Estetik Çene Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Çene ameliyatları iki farklı nedenden dolayı yapılır. Bunlar dan biri estetik görünümü iyileştirmek amacı ile bir diğer ise yaşamı etkileyen problemler sonucu yapılan ameliyatlardır.

Çene ameliyatları bir estetik cerrah tarafından yapılır. Benim gibi uzmanlığını çene cerrahisi üzerine yapmış biri tarafında yapmış olan estetik cerrahların sonucu etkilediği söylenebilir.

Bunun nedene çok basittir. Uzmanlık alanı çene cerrahisi olan bir doktor bu ameliyatlar hakkında uzmanlığını diğer estetik ameliyatlar için yapmış olan doktordan daha fazladır. Bu çok doğaldır. Tabiki de uzmanlığını çene cerrahisi olanında yapmış olmak bir burun ameliyatına giremeyeceğim anlamına gelmez. Fakat uzmanlığı bu alan da olan bir doktor daha tecrübelidir diyebiliriz.

Çene Ameliyatları neden Yapılır ? 

Çene ameliyatları estetik görünüm iyileştirmek ve bir rahatsızlığı gidermek için yapılır. Ör çene ucu törpüleme bir estetik müdahaledir. Fakat hasta bu ameliyatı olmazsa psikolojik etkileri dışında sağlık açısından bir şey kaybetmiş sayılmaz. Çene ucu estetiği de bu kapsak dahilindedir.

Fakat kişinin çenesinde olan bir kayma hastanın yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu bir sağlık problemidir. Hasta kayan çenesini düzelttirmek isteyebilir. Çenesi ağrıyabilir. Bunlar hep çene cerrahisi alanına girer. Gene aynı kapsamda kişinin çenesinde tümör olabilir. Bunlarda cerrahi olarak müdahale gerektirir.

Çene Ameliyatları ve Ortodontist (diş doktoru) ilişkisi 

Bazı hastalarda diş yapısı çeneyi bozabilir veya zarar verebilir. Bu hastalıkların çeşitleri vardır. Bu gibi dişlerin çene ye veya çenenin dişlere verdiği zararlardan oluşan rahatsızlıklarda estetik cerrah ile Ortodontistler bir arada ve paralel bir çalışma yürütür. Farklı iki branştaki bu iki doktor müzakere ederek hasta için en uygun tedavisi seçerler.

Çene Ameliyatlarını Devlet Karşılar mı 

Çene ameliyatları deyince tabi ki de içine birçok ameliyat girer. Fakat bu konu hakkında çok fazla soru olduğu için biraz bilgi vermek istiyorum.

Bu Sayfa 8.942 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

15 comments:

hüseyin12 Kasım 2011 at 20:06Reply

slm ben 35 yaşında alt çenem ön tarafa dogru çıkıyor ben ameliyatla düzeltmek istiyorum fiatı kaç para tutar kaç günde ileşebilirim bana karşı bir zararaı olabilirmi bu ameliyatın alışma konusunda ameliyat olursam en kıza nezamnada olabilirim teşelkürler

tunca17 Aralık 2011 at 23:12Reply

29 yaşındayım alt çenem ileride çene ameliyat ücreti hakkında bilgi almak istiyorum devlet sgk tarafından karşılanıyormu

nur07 Temmuz 2012 at 08:40Reply

28 yaşındayım. alt çenem dişlerimdeki şekil bozukluğu nedeniyle asimetrik ama çok büyük bir şekil bozukluğu yok ne çok büyük ne çok küçük bir çenem var. dişlerimi düzelttirdikten sonra bu ameliyatı yaptırabilir miyim? ameliyat sonra iyileşme süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum. alçı ya da herhangi bir materyal uygulanıyor mu?

fatih05 Temmuz 2013 at 21:35Reply

Merhabalar. ben 20 yaşındayım ve Alt Çenemin Şekli Ve Genişlik durumu hiç hoşuma gitmiyor. Çünkü Alt Çenem Biraz Dar ve bu benim Psikolojimi Aşırı Derecede Bozuyor. alt çenemi genişletmek istiyorum ve bunun için hem ekonomik olarak hemde ameliyatın sonucunda istediğim gibi bir çene yapısınının olma garantisi hakkında beni bilgilendirirmisiniz Lütfen ?

hazan18 Kasım 2013 at 17:07Reply

merhaba ben sizden fiyat almak için resim gönderdiğim halde muayeneye çağirdiniz ama muayeneye fiyat almak için gelmicem. çenenin yanlarinin 1/2 cm., çenenin ucunun 1 cm. törpülenmesi ne kadar tutar? bence gayet açik bir soru. maddi açidan kendimi hazirlamak için soruyorum.

algevis18 Kasım 2013 at 20:56Reply

mesajınızı mezdegi@yahoo.com a iletirseniz direk hocadan fiyat alabilirsiniz.

Site yönetimi

damla26 Kasım 2013 at 19:30Reply

Kayserideyim. 17 yaşındayım çenemde kayma var alt dudağım sağa doğru hafif gidiyo ameliyatta risk var diyolar bu risklerin içiinde ölüm varmı ? ölüm yoksa da ne gibi riskler var ? ameliyat olmadan da bi çözüm var diyolar agzına bişey yerleştiriyorlar ismini bilmiyorum ama yaşın 17 kemiklerin gelişmiştir ameliyat olman lazım diyolar ama röntgen çekmediler

okan28 Aralık 2013 at 08:26Reply

merhaba alt çenem ileride ve dişlerim ağzımı kapattığımda üst üste oturmuyor bunun için ne yapabilirim nasıl bir yol takip etmeliyim

Yasemin Şen10 Mart 2014 at 12:15Reply

Dr. Ali Bey geçen hafta kardeşime çift çene ameliyatı yaptı. Kendisine ; birkaç cerrahla görüştükten sonra, arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gittik. Ameliyat öncesi kardeşime ve bizlere verdiği güvenle, hepimiz çok rahatladık. Kardeşimin ameliyatı da çok başarılı geçti.. Ali Bey, ameliyat öncesi ve sonrasında kardeşimle birebir ilgilendi.. Ameliyat sonrası takibini titizlikle gerçekleştirdi. Ve kendisine telefonla ulaştığımızda bize büyük bir nezaketle yardımcı oluyor. Özverili, kibar, alçakgönüllü ve işinde çok başarılı,güven duyulan bir doktor olarak Ali Bey bizim için çok kıymetli yere sahip..

yusuf .s13 Eylül 2014 at 09:00Reply

yasemin çene ameliyatında ücret olarak nekadar ödediniz, bazıları çok büyük miktarlardan sözediyo,,,,

malika26 Kasım 2014 at 10:53Reply

Merhaba ben 20 yanindayim. v line formadaki cene istiyorum yani kucultmek istiyorum

Kadir01 Mart 2015 at 21:41Reply

Bende Ali bey’e inşALLAH Çift Çene ameliyati olacagim , Kendisini Çok araştirdim ve birebir olarak görüştüm ve çok nezaketle karşiladi ve ben onun bu branşda uzman olduguna tüm kalbimle inaniyorum ilerleyen zamanlarda ameliyat tarihini alacagim inşALLAH içimde az korku vardi ama kendisiyle konustuktan sonra tüm korkumu yendim

nur16 Ekim 2015 at 05:55Reply

mrb kadir. ameliyatını oldun mu nasıl geçti? benim de çene ameliyatına ihtiyacım var. fiyat ve ameliyat süreci için bilgi verir misin?

Sevde19 Kasım 2015 at 23:09Reply

Ali bey ben 15 yaşındayım tel taktırmak için ortodonti uzmanına gittim bana alt çene ameliyatı olmam gerektigini ve 2 sene sonra tel ile birlikte çene ameliyatı olmamda ısrar ediyor alt çenem 1.5 cm geride çene ameliyatının maliyeti ne kadar olur beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum bide eger olmasan bana ileride dezavantajı olurmu?

Büşra Akdemir04 Nisan 2016 at 17:49Reply

Şuan 15 yaşındayım 1 yıl öncesinde Bezmialem hastanesinde ufak bi tedavi sürecinden geçtim fakat ortodontik müdahaşeye geçince birşeyler yapmadılar çünkü boyum uzun olduğundan kemik gelişimimin tamamlandığı söyledi ve gün verildi ama tam tatmin edici bir bilgi alamadım çünkü ne yapıldığını anlayamadım alt çenem de önde olduğu için çok alay konusu olabiliyorum ve bu durumdan bi an önce kurtulmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim çevremde ki kötü yorumlardan sıkılmış durumdayım. Teşekkürler…