Op. Dr. Ali Mezdegi nin Kisisel Web Sayfasına Hoşgeldiniz..

Estetik Çene Ameliyatı

Çene Ameliyatları

Çene Ameliyatları

Çene ameliyatları iki farklı nedenden dolayı yapılır. Bunlar dan biri estetik görünümü iyileştirmek amacı ile bir diğer ise yaşamı etkileyen problemler sonucu yapılan ameliyatlardır. Çene ameliyatları bir estetik cerrah tarafından yapılır. Benim gibi uzmanlığını çene cerrahisi üzerine yapmış biri tarafında yapmış olan estetik cerrahların sonucu etkilediği söylenebilir.

Bunun nedene çok basittir. Uzmanlık alanı çene cerrahisi olan bir doktor bu ameliyatlar hakkında uzmanlığını diğer estetik ameliyatlar için yapmış olan doktordan daha fazladır. Bu çok doğaldır. Tabiki de uzmanlığını çene cerrahisi olanında yapmış olmak bir burun ameliyatına giremeyeceğim anlamına gelmez. Fakat uzmanlığı bu alan da olan bir doktor daha tecrübelidir diyebiliriz.

Çene Ameliyatları neden Yapılır ? 

Çene ameliyatları estetik görünüm iyileştirmek ve bir rahatsızlığı gidermek için yapılır. Ör çene ucu törpüleme bir estetik müdahaledir. Fakat hasta bu ameliyatı olmazsa psikolojik etkileri dışında sağlık açısından bir şey kaybetmiş sayılmaz. Çene ucu estetiği de bu kapsak dahilindedir.

Fakat kişinin çenesinde olan bir kayma hastanın yaşantısını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu bir sağlık problemidir. Hasta kayan çenesini düzelttirmek isteyebilir. Çenesi ağrıyabilir. Bunlar hep çene cerrahisi alanına girer. Gene aynı kapsamda kişinin çenesinde tümör olabilir. Bunlarda cerrahi olarak müdahale gerektirir.

Çene Ameliyatları ve Ortodontist (diş doktoru) ilişkisi 

Bazı hastalarda diş yapısı çeneyi bozabilir veya zarar verebilir. Bu hastalıkların çeşitleri vardır. Bu gibi dişlerin çene ye veya çenenin dişlere verdiği zararlardan oluşan rahatsızlıklarda estetik cerrah ile Ortodontistler bir arada ve paralel bir çalışma yürütür. Farklı iki branştaki bu iki doktor müzakere ederek hasta için en uygun tedavisi seçerler.

Çene Ameliyatlarını Devlet Karşılar mı 

Çene ameliyatları deyince tabi ki de içine birçok ameliyat girer. Fakat bu konu hakkında çok fazla soru olduğu için biraz bilgi vermek istiyorum. Devlet mantık olarak ücretsiz gerçekleştireceği bir ameliyatta o ameliyatın hastanın hayatını zorlaştırdığı ölüm riski ve yaşam boyu

Bu Sayfa 4.006 kez Ziyaret Edilmiştir.

Etiketler: , ,

12 Yorumlar

 1. slm ben 35 yaşında alt çenem ön tarafa dogru çıkıyor ben ameliyatla düzeltmek istiyorum fiatı kaç para tutar kaç günde ileşebilirim bana karşı bir zararaı olabilirmi bu ameliyatın alışma konusunda ameliyat olursam en kıza nezamnada olabilirim teşelkürler

 2. 29 yaşındayım alt çenem ileride çene ameliyat ücreti hakkında bilgi almak istiyorum devlet sgk tarafından karşılanıyormu

 3. 28 yaşındayım. alt çenem dişlerimdeki şekil bozukluğu nedeniyle asimetrik ama çok büyük bir şekil bozukluğu yok ne çok büyük ne çok küçük bir çenem var. dişlerimi düzelttirdikten sonra bu ameliyatı yaptırabilir miyim? ameliyat sonra iyileşme süreci hakkında bilgi edinmek istiyorum. alçı ya da herhangi bir materyal uygulanıyor mu?

 4. Merhabalar. ben 20 yaşındayım ve Alt Çenemin Şekli Ve Genişlik durumu hiç hoşuma gitmiyor. Çünkü Alt Çenem Biraz Dar ve bu benim Psikolojimi Aşırı Derecede Bozuyor. alt çenemi genişletmek istiyorum ve bunun için hem ekonomik olarak hemde ameliyatın sonucunda istediğim gibi bir çene yapısınının olma garantisi hakkında beni bilgilendirirmisiniz Lütfen ?

 5. merhaba ben sizden fiyat almak için resim gönderdiğim halde muayeneye çağirdiniz ama muayeneye fiyat almak için gelmicem. çenenin yanlarinin 1/2 cm., çenenin ucunun 1 cm. törpülenmesi ne kadar tutar? bence gayet açik bir soru. maddi açidan kendimi hazirlamak için soruyorum.

  • mesajınızı mezdegi@yahoo.com a iletirseniz direk hocadan fiyat alabilirsiniz.

   Site yönetimi

   • Kayserideyim. 17 yaşındayım çenemde kayma var alt dudağım sağa doğru hafif gidiyo ameliyatta risk var diyolar bu risklerin içiinde ölüm varmı ? ölüm yoksa da ne gibi riskler var ? ameliyat olmadan da bi çözüm var diyolar agzına bişey yerleştiriyorlar ismini bilmiyorum ama yaşın 17 kemiklerin gelişmiştir ameliyat olman lazım diyolar ama röntgen çekmediler

 6. merhaba alt çenem ileride ve dişlerim ağzımı kapattığımda üst üste oturmuyor bunun için ne yapabilirim nasıl bir yol takip etmeliyim

 7. Dr. Ali Bey geçen hafta kardeşime çift çene ameliyatı yaptı. Kendisine ; birkaç cerrahla görüştükten sonra, arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gittik. Ameliyat öncesi kardeşime ve bizlere verdiği güvenle, hepimiz çok rahatladık. Kardeşimin ameliyatı da çok başarılı geçti.. Ali Bey, ameliyat öncesi ve sonrasında kardeşimle birebir ilgilendi.. Ameliyat sonrası takibini titizlikle gerçekleştirdi. Ve kendisine telefonla ulaştığımızda bize büyük bir nezaketle yardımcı oluyor. Özverili, kibar, alçakgönüllü ve işinde çok başarılı,güven duyulan bir doktor olarak Ali Bey bizim için çok kıymetli yere sahip..

  • yasemin çene ameliyatında ücret olarak nekadar ödediniz, bazıları çok büyük miktarlardan sözediyo,,,,

 8. Merhaba ben 20 yanindayim. v line formadaki cene istiyorum yani kucultmek istiyorum

 9. Bende Ali bey’e inşALLAH Çift Çene ameliyati olacagim , Kendisini Çok araştirdim ve birebir olarak görüştüm ve çok nezaketle karşiladi ve ben onun bu branşda uzman olduguna tüm kalbimle inaniyorum ilerleyen zamanlarda ameliyat tarihini alacagim inşALLAH içimde az korku vardi ama kendisiyle konustuktan sonra tüm korkumu yendim

Yorum Yaz