Erkek Memesi Büyümesi

Görsel Anlatımlı Videolar

Erkek memesi çeşitli nedenlerden büyüyebilir. Bunun en büyük nedeni genetiktir. Yani aileden gelen değiştirilemeyen bir durumdur. Ailede ki bu genetik nedenin dışında ki en büyük neden aşırı kilo alıp vermedir.

Erkek memesi normal de büyük olmaması gerekir. Yani meme kısımda bir yağ birikmesi olması genelde hemen kilo alıp veren ve kilo ile ilgili dengesizlik yaşayan erkeklerde sıklıkla görülür. Erkek memesinin böyle yağlanması spor yaparak  veya katı diyetler ile bir noktaya kadar düzelir. 

Meme bölgesinde oluşan bu yağ ve hatta meme dokusunun tamamen düzelmesi ameliyat olmaya bağlıdır. Bu ameliyatların adına ise, “Jinekomasti Ameliyatları” denir. Bu ameliyatlar ile meme de bulunan yağlar emilerek meme küçültülür ve estetik görünüm kazandırılır. Aynı şekilde genetik olarak büyük olan göğüsler de de aynı yöntem uygulanır. Bazı durumlarda meme de yağlanmanın dışından doku birikmesi varsa, bu durumda da o fazla doku cerrahi olarak kesilip alınır. 

Ameliyat çok kısa ve aynı gün evinize gitme imkanı bile sağlayabilecek bir ameliyattır. Çoğu zaman böyle olsa da, bir gün süre ile hastanede kalmasını istediğimiz hastalar da olabiliyor. Ameliyat lokal veya genel anestezi ile yapıldığı için hasta uyuyor veya meme kısmını hissetmiyor olacaktır. bu yüzden ameliyat esnasında hasta hiçbir şey hissetmez. 

Ameliyat sonrasında 2 hafta süre ile türkiye jinekomasti atleti kullanmak gerekecektir. 2 hafta sonrasında normal hayatına dönebilir. Ameliyat sonrasında kontrol olacaktır. Ama başka bir müdahale gerektirmez. Dediğimiz gibi ölüm riski taşımayan başarı oranı oldukça yüksek ameliyat grubundadır. 

Jinekomasti Ameliyat fiyatları da hastanın meme sorunu ile alakalı değişir. Hastane seçimi ve ameliyat süresine göre fiyat belirlenir. Net fiyat almak için kliniğimize gelmeniz gerekir. Ücretsiz olan muayene sonrasında hem ameliyat ile ilgili kafanızda ki soruları yanıtları hemde ameliyat fiyatı hakkında net bir bilgiye sahip olursunuz. 

Kafanıza takılan tüm sorularınızı sormak için lütfen tıklayınız. >>>>>>>>

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Bu Sayfa 1.468 kez Ziyaret Edilmiştir.