Cilt Yenileme Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Tıp dilinde Dermabrazyon (Aşındırma) adı veriylen işlem kontrollü bir şekilde derinin aşındırılarak soyulması işlemidir.

Bu işlem doktor kontrolünde alt kısımda sağlıklı derinin çıkmasını sağlayarak, sivilce ve diğer nedenlerde dolayı ciltte oluşan girintili çıkıntılı durumu ortadan kaldırmak için kullanılır.

Dermabrazyon Ameliyatı her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilir. Ameliyat isteğe ve hastanın durumuna bağlı olarak genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hasta ameliyat esnasında herhangi bir sızı hissetmez. Ameliyat sonrası deri zımparalanması sonucu bölgede sızı hissedilebilir. Kullanılan ilaçlar ve doktor tarafından verilen kremler sayesinde bu acı hisse en aza indirilir.

Dermabrazyon Ameliyatı Sonrasında kişi kişi iki gün süreyle kendini fiziksel müdahalelerden korur, ve aşırı güneş aşığında kalmaz. Ameliyat sonrası ve öncesi mutlaka 2 hafta sigara kullanımını bırakmak gerekir. Bunun nedeni sigaranın yüzdeki kılcal damarlarda ki kan dolaşımını olumsuz yönde etkilemesidir. Bu ameliyat sonrasında ayrıca kanı sulandıran ilaçlardan uzak durulması gerekir. Kanı sulandıran ilaçlara ör: aspirindir. Kanı sulandıran ilaçlar hakkında bilgi için lütfen doktorunuza danışınız.  2 hafta sonra yaralar iyileşmeye başlar. Fakat bu ameliyatın tam etkisini 3-4 ay sonra hissetmeye başlarsınız.

Ameliyat ortalama 2 saat sürer. Bu işlem ister yüzün bir kısmına istenirse tümüne uygulanabilir. Ben kişisel olarak yüzün tamamına uygulamayı tercih ediyorum. Ancak Bu şekilde yüzde gerçek bir gençleşme elde etmiş olabiliyoruz.

Dermabrazyon ameliyatı Dermabrazyon ameliyatı

Dermabrazyon ameliyatı size daha genç ve daha yeni bir yüze kavuşmanızı sağlar. Pürüzsüz ve akne yaralarından arınmış bir yüz size sosyal anlamda daha mutlu edecektir. kişi daha genç göründüğünde daha mutlu ve psikolojik anlamda daha güçlü olacaktır.

Dermabrazyon Ameliyatlarının sağlık açısında hiçbir yan etkisi veya zararı yoktur. Aksine faydası psikolojiktir. Bu ameliyatı yaptırmasanız da bir şey kaybetmeyeceğinizi bilmenizi isterim. Bu ameliyat tamamen estetik açıdan yapılan bir ameliyattır.  yüz gençleştirme ameliyatları yüz germe ameliyatlarıyla da birlikte yapılabilir. Bu gençleştirme ameliyatları hep birlikte yapıldığında ortaya mükemmel sonuçlar çıktığını gözlemledim.

Yüz yenileme ameliyatları ne zaman yapılır

Dermabrazyon ameliyatları yapıldıktan sonra kişinin yüzünün güneş ışınlarına hassas olduğu için bu ameliyat genelde kapalı kış aylarında yapılır. Bu ameliyatı yazın olmak mümkün değil mi derseniz tabi ki de mümkündür. Hasta ameliyatı olduktan sonra özel şartları yerine getirmesi durumunda bu ameliyat yaz aylarında da yapılır. Fakat ben sağlıklı sonuçlar ve ameliyatı riske atmamak için ameliyat dönemini sonbahar kış ayları olarak uygun görüyorum.

Bu Sayfa 7.196 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,

3 comments:

münir mete03 Ekim 2011 at 12:06Reply

merhaba….ben 40 yasindayim ve genclikden kalan akne izlerinden (Baya derin izler)kurtulmak istiyorum…lütfen bana bilgi ve ücret konusunda bilgilendirin..slm…m.mete…

hüseyin24 Haziran 2014 at 10:01Reply

Öncelikle çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoyorum. Bahsettiğiniz cilt yenileme ameliyatını yapıyormusunuz.yan etkileri varmı esmer cilt tipine uygulanabiliyormu? İyileşme süresi ne kadar. Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar

yalçın kaya27 Mayıs 2016 at 08:13Reply

hocam 36 yaşındayım cildimde intihaplanmalar oluyor kullanmadıgım ilac kalmadı izler var akne izleri cilldimin rengi deyişti yardımcı olabilirmisiniz