Burun Ucu Kaldırma

Görsel Anlatımlı Videolar

Burun estetiği ameliyatları dünyada en sık yapılan ve hemen hemen her estetik cerrahın favori ameliyatıdır. Burun ameliyatları büyük ameliyat kategorisine girer.

Bazı durumlarda ise burun ucuna müdahale yapılması gerekebiliyor. Bu burun ucuna yönelik yapılan ameliyatlara Burun ucu estetiği (Mini Rinoplasti) denir.

Burun ucu kaldırma ameliyatları normal burun ameliyatına nazaran daha kısadır. Bazen lokal anestezi uygulanarak ta yapılabilir. ameliyat süresi çok kısadır. Burun ucu kaldırma ameliyatı burunun anotomik yapısını değiştirmeden sadece burun ucunuzu yukarı kaldırdığımız da burnunuz size daha hoş geliyor ise, bu ameliyatı olabilirsiniz demektir.  Burun ucu kaldırma ameliyatı nasıl yapılıyor derseniz burun ucundan minik bir kesi açılarak burun ucunun asimetrisini bozmadan kendinden eriyen dikişler ile yukarı kaldırma işlemidir. 

Burun ucunun kaldırılması işleminde kesi burun içinden atılacağı için ameliyat sonrası ameliyat izi ile karşılaşmazsınız. Burun ucu kaldırma ameliyatı yatış gerektirmez. Hasta aynı gün bile günlük yaşantısına geri dönebilir. Burun içinde kıkırdak kemik v.s gibi oynamalar yapılamayacağı için, ameliyat sonrası aşırı şişlik ve morluk görülmez. Uygulana ameliyat sonrası tedaviler ile kişi ağrı hissetmez. 

Bu müdahaleler ameliyatsız burun estetiği de denmektedir. Bir bağlamda ameliyatsız kepçe kulak estetiği yöntemini andırmaktadır. Bu ameliyat sonrasında burnunuzda önemli değişiklikler değil burnunuzun yukarı kalması sonucunu beklemelisiniz. Bu ameliyat çok kısa olmasına rağmen verimi ve ameliyat sonrası performansı oldukça yüksektir. 

Bu Sayfa 10.352 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , ,

4 comments:

Nameismegerekyok25 Nisan 2012 at 07:49Reply

bu yöntem kalıcı mıdır?

deniz23 Temmuz 2012 at 15:19Reply

burun ucu ameliyatının fiyatı bellidir sanırım bir değişikilk göstereceğini düşünmedim? düşme olasılıgı var mıdır?

Oğuzhan27 Ocak 2014 at 20:09Reply

Bu burun ucu kaldırma ameliyatın ücreti ne kadar ameliyat bitiminde sargı ne zaman çıkarılır ameliyat izleri tamamen ne zaman biter hassasmı olur yani ufak darbe geldiğinde sıkıntı olurmu acil bilgi verilmesini rica ediyorum

meral17 Aralık 2014 at 11:00Reply

burun ucu kaldırma ameliyatı ücretini öğrenebilirmiyim?