Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Burun Ucu Kaldırma

Burun Ucu Kaldırma

Burun estetiği ameliyatları dünyada en sık yapılan ve hemen hemen her estetik cerrahın favori ameliyatıdır. Burun ameliyatları büyük ameliyat kategorisine girer.

Bazı durumlarda ise burun ucuna müdahale yapılması gerekebiliyor. Bu burun ucuna yönelik yapılan ameliyatlara Burun ucu estetiği (Mini Rinoplasti) denir.

Burun ucu kaldırma ameliyatları normal burun ameliyatına nazaran daha kısadır. Bazen lokal anestezi uygulanarak ta yapılabilir. ameliyat süresi çok kısadır. Burun ucu kaldırma ameliyatı burunun anotomik yapısını değiştirmeden sadece burun ucunuzu yukarı kaldırdığımız da burnunuz size daha hoş geliyor ise, bu ameliyatı olabilirsiniz demektir.  Burun ucu kaldırma ameliyatı nasıl yapılıyor derseniz burun ucundan minik bir kesi açılarak burun ucunun asimetrisini bozmadan kendinden eriyen dikişler ile yukarı kaldırma işlemidir. 

Burun ucunun kaldırılması işleminde kesi burun içinden atılacağı için ameliyat sonrası ameliyat izi ile karşılaşmazsınız. Burun ucu kaldırma ameliyatı yatış gerektirmez. Hasta aynı gün bile günlük yaşantısına geri dönebilir. Burun içinde kıkırdak kemik v.s gibi oynamalar yapılamayacağı için, ameliyat sonrası aşırı şişlik ve morluk görülmez. Uygulana ameliyat sonrası tedaviler ile kişi ağrı hissetmez. 

Bu müdahaleler ameliyatsız burun estetiği de denmektedir. Bir bağlamda ameliyatsız kepçe kulak estetiği yöntemini andırmaktadır. Bu ameliyat sonrasında burnunuzda önemli değişiklikler değil burnunuzun yukarı kalması sonucunu beklemelisiniz. Bu ameliyat çok kısa olmasına rağmen verimi ve ameliyat sonrası performansı oldukça yüksektir. 

Bir önceki yazımız olan Burun Ameliyatı başlıklı makalemizde Burun estetiği, burun estetik ve burun estetiyi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Sayfa 9.265 kez Ziyaret Edilmiştir.

Yorumlar (4)

  1. Bu burun ucu kaldırma ameliyatın ücreti ne kadar ameliyat bitiminde sargı ne zaman çıkarılır ameliyat izleri tamamen ne zaman biter hassasmı olur yani ufak darbe geldiğinde sıkıntı olurmu acil bilgi verilmesini rica ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir