Burun Estetiği Hakkında Bilinmeyenler

Görsel Anlatımlı Videolar

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci

Burun estetiği ameliyatından sonra hasta aynıgün taburcu edilebilirya da bir gece misafir edebiliriz. Ameliyat sonrasında %95 hiç ağrınız olmayacaktır. Göz altınızda şişlik-morluk nadiren olabilir, bu durumda 7-10 gün içinde tamamen geçer. Burun estetiği ameliyatından 5-7 gün sonra burun üzerindeki plastik atel alınır ve 4-5 gün kalacak flaster bandaj uygulanır. Burnun kendisindeki ödem ve şişliklerin geçmesi ortalama 2-3 ay sürer, bu süre zarfında burnunuzun giderek küçüldüğünü farkedebilirsiniz. Ameliyatın oturması için gerekecek süre ise 5-6 aydır.

Burun estetiği sonrası duş alma süresi?

Burun estetiği ameliyatında hastaya 5-7 gün kalacak plastik atel yerleştirilir ve bu alındıktan sonra da flaster bandaj uygulanır. Flaster bandaj da 4-5 gün kalır. Hasta bu 10-12 günlük süre boyunca vücudunu yıkayabilir, saçlarını kuaför usulü geriye doğru yıkayabilir. Ancak bu 10-12 günlük sürenin sonunda normal duş alabilir ve burun bölgesine de su değebilir.

Burun estetiği sonrası işe dönüş ne zaman?

Burun estetiğinden 5-7 gün sonra plastik atel alınır ve flaster bandaj uygulamasına geçilir. Bu 5-7 günlük sürenin sonunda hastanın iş yaşantısına dönmesine izin veriyoruz. Burun ucu estetiğinde (Tip Plasti) bu süre daha kısa olacaktır. Dolgu uygulamaları ile yapılan estetik düzeltmelerde ise hasta ertesi gün bile iş yaşantısına devam eder.

Burun estetiği sonrası tampon ne zaman çıkar?

Ben vakalarımda rutin olarak ertesi gün taburcu ederken tamponu çıkartıyorum. Burun içinde deviasyon sorunu olmayan hastalarda tampon kullanmak gerekmediği için tampon çıkartmak da gerekmez.

Burun estetiği sonrası kaç sefer kontrole gelmeliyim?

Burun estetiği ameliyatında hasta bir gece hastanede kalır ve ertesi gün taburcu edilir. İlk kontrol 5-7 gün sonra olacaktır. İkinci kontrol ise bundan 4-5 gün sonra yapılır ve tüm bandajlar, alınması gereken dikişler alınır. Hasta ameliyatın 3. Haftasında tekrar değerlendirme için davet edilir, sonrasında ikinci ayda kontrol için çağırırız.

Burun 2. Kez ameliyat edildiğinde 1. Gibi performans verir mi?

Burun ameliyatının sayısı değil içeriği performansı belirler. Ehil ellerde yapılan tek ameliyatla bile süper netice elde edilebilir. Ancak ameliyat edilmiş bir hastada sorun varsa yapılacak ikinci ya da üçüncü ameliyatlarda öncesinde yapılacak muayene ile ilk ameliyatta yapılan müdahaleler anlaşılmaya çalışılır ve bunlara göre değişik senaryolara uygun alternatifli ameliyat planı hazırlanır. Sonrasında tabiki süper netice elde ederiz.

Burun ameliyatları ne kadar dayanıklıdır?

Burun estetiği ameliyatı esnasında burnu taşıyan kıkırdak ve  kemik dokular korunursa, gereksiz yere fazla doku çıkartılmaz ise o burun çok sağlam olur, dayanıklı olur. Özellikle burun düşmesi gibi sorunlarla karşılaşılmamış olur.

Bu Sayfa 428 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , , ,