Botox ile Terleme Tedavisi

Görsel Anlatımlı Videolar

Botox ile Terleme Tedavisi (hiperhidrozis)Botox dediğimizde aklımıza gelen ilk şeyin yüzdeki kırışıkları gidermek olduğunu biliyorum.

Fakat günlük hayatta kullanılan ve insanlar tarafından pek bilinmeyen ve yaygın olmayan bir kullanım yeri daha vardır. Botox aşırı terleme rahatsızlığı çeken hastalarda başarı oranı çok yüksek bir tedavi şeklidir.

Bazı insanlar aşırı terler hem sosyal hemde psikolojik olarak ta bundan çok etkilenir. Botox ile terleme tedavisi bu tür sıkıntılar çeken hastalarımızın için müthiş bir tedavidir.

Botox kullanarak aşırı terleme hastalığından nasıl kurtulunabilir ? 

Botox aşırı terleme olan bölgeye bunlar , koltuk altı, el bölgesi, ayak tabanları gibi terlemenin yoğun olduğu bölgelere enjekte edilerek kas altında botox sıvısı bırakılır. Peki bu botox sıvısı ne yapar da terleme geçer ? Botox terleme döngüsünü tamamlayan sinir uçlarını organla iletişimini keserek orayı geçici olarak felç eder. Felç kelimesi sizi ürkütücü gelmesin. Bu olay geçicidir. İletişimi yavaşlayan veya tamamen geçiçi felç olan sinir ucu terleme olgusunu tamamlayamaz ve terleme yavaşlar veya tamamen kesilir.

Botox ile terleme ne kadar süre etkili kalır ? 

Botox , uygulandığı bölgede ortalama 6 ay süreyle etkilidir. Bu süre bittiğinde terleme hızı yavaş yavaş eski haline döner. Uygulama ya aynı şekilde 6 aylık periyotlar halinde 2 sene devam edildiğinde kalıcı etkiler gözlenmiştir.

Terleme Tedavisi için botox hangi bölgelere uygulanabilir ? 

Vücutta terleme için en belirgin ve en çok rahatsız edici bölgeler koltuk altı el ve ayak bölgesi birde nadiren burun bölgesidir. Bu bölgelere yapılan botox tedavilerinde en verimli ve en güzel sonuç koltuk altından alınır.

Botox Uygulaması Esnasında Acı ve Sızı Hissi Ne kadar Olur ? 

Botox uygulaması esnasında koltuk altına yapılırken herhangi bir acı hissi olmaz. Fakat ayak ve el bölgelerine yapılan botox uygulamalarında hafif ağrı olabilir. Bu durumu gidermek içinde anestezik jel uygulamasını işlemden önce yaparık uygulamanın daha rahat geçmesini sağlayabiliriz.

Botox ile aşırı terleme Tedavisi Botox ile aşırı terleme Tedavisi

Aşırı Terleme Nedenleri 

Bazı insanlar normal terleme oranın biraz üstüne çıkar. Aşırı terleme hormonel değişikliklerle alakalı bir durumdur. Aşırı tetikleyi tetikleyen en büyük faktör stres tir. Stres dışında kişinin menopozda olması gebelik, bazı kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar Troid bezlerinin aşırı çalışması ve aşırı şişmanlık aşırı terlemeyi tetikler.

Aşırı terlemenin bana göre aslında 2 gerçek nedeni vardır. Birincisi dediğim gibi stres ikincisi ise aşırı kilolu olma yani obezite durumudur. Aşırı terlemeyi aşırı kilolu hastalarımızda daha fazla gözlemlemekteyiz.

Botoxun Terleme Tedavisinde ki Yan Etkileri 

Botox terleme tedavisinde kullanılan en verimli çözümlerden biridir. Vücuda sağlık açısından herhangi bir yan etkisi yoktur. Nadiren botox yapılan bölgede hafif kızarıklık ve kaşınma olabilir ama buda çok nadir görünür.

Terleme Tedavisinde Doktorun Rolü 

Terleme tedavisi için botox kullanılırken dikkat edilmesi gereken birinci faktör doktor seçimidir. Doktor işlemi nasıl yapacağı hakkında bilgili pratik sahibi ve tecrübeli olması gerekir. Uygun yapılan terleme tedavisi iyi sonuçlar vereceği gibi olumsuz sonuçlarda verebilir.

Aşırı Terleme Hastalığı Aşırı Terleme Hastalığı

Terleme tedavisi fiyatları

Terleme tedavisi fiyatları bir krem veya jel kadar ucuz bir şey olmasa da bir ameliyat kadar da pahalı bir işlem de değildir. Hastane ücreti ve botox sıvısı dışında extra bir malzeme maliyeti de yoktur. Fakat dikkat edilmesi gereken ücreti değil uygulamayı gerçekleştirecek doktor kalitesi ve bu iş üzerinde ki uzmanlığıdır.

Terleme Tedavisi Etkisini Ne Zaman Göstermeye Başlar ? 

Uygulanan bölgede aynı yüz botox unda olduğu gibi bir hafta sonra tedavisi sürecini tamamlamış olur. 6 ay süreyle bu şekilde devam eder, ve tekrarlanmaz ise etkisini kaybedecektir.

Bu Sayfa 2.659 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,

1 comment:

Murat Tekeci27 Kasım 2016 at 09:45Reply

Merhaba.Aşırı el terlemesi olduğu için klipsli ets yöntemiyle ameliyat oldum,ameliyat iyi sonuç verdi yaklaşık iki yıldır bu sorundan kurtuldum ama şuan terleme sorunum tekrar ediyor.Şuan nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Alabilceğim tedavi yöntemleri ve fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum.Teşekkürler.