Ben Aldırma Ameliyatı

Ben çıkartma ameliyatları (Nevüs) günümüzde estetik açıdan ve kanser riski açısından cerrahi veya diğer metotlarla alınabilir. Bir insan vücudunda benler her yerde olabilir. Bu benler insan vücudunda 20-80 arasında ki bir aralıkta olabilir veya hiçte olmayabilir.

Bir insan vücudunda bulunan benleri temizletmek isteyebilir. Bu ben ilk bakışta görünen bir noktada ise bu benler insan psikolojisini ve estetik açıdan kötü görünüm doğurabilir. Benler genel olarak iyi huylu benler ve kötü huylu benler olmak üzere iki gruba ayrılır. Bu benlerin iyi mi yoksa kötü huylu mu olduğunun tespiti ameliyat öncesinde mutlaka tespit edilmelidir. Ameliyat öncesinde eğer ben kötü huylu ise ilerde yaşanabilecek kötü sonuçların önüne geçmek için tedbirler alınır.

Ben Çıkartma Ameliyatı Nasıl Yapılır ? 

Ben çıkartma ameliyatları (Nevüs) benin etrafından benin çapının 2 katı büyüklükte etrafından bir kesi açılır. Bu açılan kesi den benin tüm katmaları ve kökü temizlenmek suretiyle alınır. İnsan Vücudunda ki benler ortalama 2 cm civarındadır. Açılan kesi de ortalama 3 – 3,5 cm civarında olacaktır. Ben boyutları değişkenlik gösterebilir. Ben daha büyük veya küçük olabilir. Fakat genel ortalaması budur.

Ben çıkartma ameliyatları (Nevüs) Sonrası iz Kalır mı ? 

Ben çıkartma ameliyatı sonrasında bir kesi olacağı için mutlaka iz kalır. Bu cerrahinin temel kuralıdır. Günümüzde teknolojik olarak kesi atılan yerin izsiz olması hakkında bir gelişme malesef henüz yoktur. Fakat buna rağmen ben ameliyatlarında insan kedini bir k.rengi ben mi yoksa ortalama 1,5 cm civarında minik bir kesi izimi derseniz bi şekilde eski halinden daha iyi olacağı için, insan buna katlanabilir.

Ben ameliyatı Ben ameliyatı

Ben çıkartma ameliyatları (Nevüs) Sonrası bakım

Ben çıkartma ameliyatları (Nevüs) sonrasında hasta kesinin atıldığı yeri bir gün süreyle koruması gerekir. Bu koruma fiziksel korumadır. Ayrıca o bölgeye 2 gün süreyle de su değmemesi ayrıca gereklidir. Vücuttaki özel yerler dışında ben ameliyatı sonrası pansuman bir gün sonra yapılır. Bazı bölgelerde bu süre 1 haftaya kadar uzar. Ayıca ben ameliyatı sonrası çıkarılan ben eğer kanser riski taşıdığından şüpheleniliyor ise patolojik incelemeye gönderilir.

Ben Ameliyatları Riskli ameliyatlar mı dır ? 

Ben ameliyatları genelde toplumda çeşitli aslı olmayan gerçek dışı bilgilerle doludur. ben alınmasının kansere yol açacağı lazerle ben alınırsa iz kalmayacağı gibi. Ben ameliyatları ; hastanın alınacak beninin iyi incelenmesi sonrasında gerekli önlemler alınarak ve analiz edilerek doktor bu işleme başlar ise herhangi bir risk taşımaz.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir şey de , bu ameliyatı yapacak olan doktorun seçimidir. Doktor ben konusunda bilgi sahibi ve daha önceden tecrübeli olması gerekir. Konusunda tecrübeli bir doktor, ameliyatı daha rahat ve çıkabilecek herhangi bir olumsuz durumda daha soğuk kanlı olacaktır.

Ben Tedavi Yöntemleri Ben Tedavi Yöntemleri

Ben Tedavi Yöntemleri

Ben Tedavi yöntemleri olarak ilk başta cerrahi yöntemi en başa koymak lazım. Bir diğer yöntem ise lazer tekniğidir. Her iki yöntemde de ben alınan bölgede 2 cm civarında bir ameliyat izi kalır. Bu kaçınılmazdır. Kalan izin büyüklüğü veya küçüklüğü ameliyatı yapan doktorun tecrübesiyle orantılıdır. Ben teknik olarak cerrahi tekniği yani keserek almayı tercih ediyorum. Bu yöntemin bir avantajı alınan benin kanser riski taşıyıp taşımadığını patolojiye göndermek istememdir. Lazer tedavi metodunda böyle bir şey söz konusu değil. Bu yüzde hastanın sağlığı açısından cerrahi yöntemi tercih ediyorum.

Ben Tedavi merkezleri 

Ben tedavisi için merkez estetik ve plastik cerrahi uzmanlarıdır. Ben tedavisi internetten veya fotoğraf gönderilerek çözülemez. Ben tedavisi için bizi tercih eden hastalarımızı ücretsiz muayene ediyoruz. Merkezimize gelerek sorununuzu bildirirseniz eğer konu hakkında size yardımcı olunacaktır.

Tel : 0212 241 3 241

Ayrıca Op Dr ali mezdeği ye iletişim kısmındaki bilgilerden de ulaşabilirsiniz.

Bu Sayfa 75.722 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , ,

65 comments:

ayşe tümen10 Ekim 2011 at 08:27Reply

yüzümden ben aldırdım bugün 4. günüm üzerinde kabuk oluştu ne yapmam lazım?

AHMET21 Ekim 2011 at 20:12Reply

GÜneş ışınlarından 2 ay uzak dur.

zehra16 Ocak 2012 at 11:14Reply

slm ben ben aldırdı burun etrafımdan sag ve sol olmak üzere 2 tane benler çok büyük degillerdi toplu igne bası kadar falandı aldırdım iz kaldı hemde derin bi iz üstelik izlerin içinde küçük noktalar var acaba nedeni ne

müge15 Mart 2012 at 09:31Reply

oksijenli su ile pansuman yapmadığınızdan kaynaklanıyor olabilir

müge15 Mart 2012 at 09:33Reply

bende aldırdım benimi 10 dk kadar bi ameliyat sürdü dudağımın hemen üzerindeydi. ve dudaklarım şiş şuanda bugün 3. günüm. ama geçecekmiş doktor öyle söyledi. sizdede aynı şey oldumu?

ayşe21 Mart 2012 at 21:15Reply

Müge hanım dikişleriniz alındımı ve doktorunuz hangi ilaç yada kremleri verdi.Bide ameliyatın kaçıncı günü oksijenli su ile pansuman yaptınız.

Hxhx05 Ocak 2017 at 15:05Reply

İz kaldı mı ve kaç yaşında dikiz

ayşe21 Mart 2012 at 21:11Reply

dudagımın üzerindeki mercimek büyüklüğündeki beni aldırdım ankara lokman hekim sincan hastanesinde doktorum tecrübeli bir doktordu kolay bir ameliyat geçirdim.altıgün sonra dikişlerim alınacak sonrada krem tedavisiyle yara izi ve rengini düzeltecek.

Duygu02 Eylül 2016 at 09:31Reply

Hangi kremleri kullandınız acaba ?

bdh24 Haziran 2012 at 12:11Reply

benim burnmun kenarında bir ben vardı hocam seboreik dermatit diye bir hastalık çıktı o bölgede tamamen slindi ben sebebi nedir acaba

yüsra27 Haziran 2012 at 16:33Reply

ben 15 yaşındayım ve dudağımın üstünde ben var çok büyük değil ama rahatsız oluyorum ve eskisinden daha çok belirgin ne yapmalıyım aldırmak istyrm ama çok iz kalırmı korkuyorum bide ben aldırmada yaş sınırı var mı ?

Birsu10 Ocak 2016 at 20:34Reply

Ben de 15 yaşındayım ensemde ki be başımdakini aldırdım bi sınırlama yok kendimi daha rahat hissettim bunun sonunda korkulucak bir şey yok benlerimi aldırdıktan sonra okula gittim normal hayata hemen dönülebilincek bir şey

yüsra27 Haziran 2012 at 16:35Reply

ben 15 yaşındayım ve dudağımın üstünde ben var çok büyük değil ama rahatsız oluyorum ve eskisinden daha çok belirgin ne yapmalıyım aldırmak istyrm ama çok iz kalırmı korkuyorum bide ben aldırmada yaş sınırı var mı ? bide yazın aldırmak istyrm kışın okul olduğundan aldıramam 🙁

Nameseher05 Mart 2013 at 15:00Reply

benim yüzümde irili ufaklı yalnız en büyüğünün çapı yaklaşik 4mm olmak üzere 15e yakın ben var.2009 da 2adet aldırdım ve patolojı sonuçları temız cıktı.öyle çokta iz kaldığı söylenemez gerı kalanlarıda aldırmak ıstıyorum,ama sayısı cok olduğu ıcın 1 az teretdutteyım ve acaba ne kadar tutar ,cvp yazarsaız sevınırım

büşra20 Ağustos 2013 at 14:37Reply

ben 13 yaşındayım burnumun yanında bir tane ben var çok büyük değil ama küçükte değil mercimek kadar bişey siyah ben görüntümü bozuyor ve bende çok üzülüyorum yaşım küçükmü sizce aldırıyımmı he bide fiyatı ne kadar olur acaba ?

Nameahatice26 Ağustos 2013 at 07:12Reply

gözümün altında benim var aldırmak istiyorum fakat iz kalmasından korkuyorum giderek büyüyor nasıl hareket etmem lazım yardımcı olursanız sevinirim

huriye.11 Kasım 2017 at 21:09Reply

sağ gözümün tam kirpik altında küçük bir ben oluştu..meliyat korkutuyor.bunun başka bir yöntemi varmıdır.krem .merhem tedavisi gibi..
61 yaşındayım ve panik atak durumu var
bilgi rica olunur..

huriye.11 Kasım 2017 at 21:16Reply

hatice hanım gözaltındaki beninizi aldırdınız mı.oldukaca korkuyorum ben..bilgi rica olunur.

fatma.01 Aralık 2013 at 19:02Reply

benimde yüzümde ve boyun çevremde 15 den fazla irili ufaklı ben var. sonunda cesaret edip gittim doktora ameliyat için gün verdi. 11 aralıkta ameliyat olacağım ama çok korkuyorum. vazgeçmek istemiyorum çok kötü görünüyorlar ama iz kalır ve acım çok olur diye korkuyorum 🙁

fatma.10 Ocak 2014 at 07:54Reply

dün yüzümden 9 tane ben aldırdım şu an yüzümde 39 tane dikiş var herbirine tek tek iğneyle uyuşturucu yaptılar inanılmaz ağrıdı utanmasam kaçacaktım 🙁 dikiş izleride kalacak pişmanım desem yalan olmaz bana böyle olacağını söylememişlerdi :(((((

Filiz08 Eylül 2015 at 22:11Reply

Dikiş izleri zamanla geçiyor ve çizgi halinde iz kalıyor diyorlar doğru mu? Bende 5 tane ben aldirdim bir ay oldu ve dikiş izlerim koyu renkte görünüyor bana hiç iyilesmeyecekmiş gibi gelmeye basladi

Seher11 Ekim 2017 at 16:00Reply

Fatma hanım şu an ne durumda yüzünüz iz kaldı mı?

ada23 Ocak 2014 at 21:28Reply

yüzümde iki tane ben var.lazerle aldırmak istiyorum..iz kalır mı ?

kadit02 Haziran 2014 at 06:38Reply

yüzümde çenemın üstünde ben var nasl aldırırım

ceyda aslı22 Şubat 2014 at 14:32Reply

vücudumda irili ufaklı bir çok ben var.bende benler çıkıp hızlı bir şekilde büyüyor.büyük benleri aldırmak istiyorum ama yine yenileri çıkacak.dr bey bildiğiniz benlerin çıkmasını önleyecek bir ilaç veya bir tedavi var mı?cevabınız için şimdiden teşekkürler.

duygu02 Nisan 2014 at 23:26Reply

kaşın başladığı ve göz kapağımı ortalayan bir yerde benim var koyu kahve ve çıkıntı şeklinde .. doğuştan varmış ama ilk doğduğumda çok küçükmüş yaşım ilerledikçe büyümüş aldırsam bir sakıncası var mı?

yeşim24 Nisan 2014 at 08:17Reply

merhabalar yaklaşık 1 ay önce yanağımdaki beni altırdım. 10 gün sonra dikişler alındı. Şimdi dikişlerin uçlarında kabarıklık var. Doktorum sabah akşam masaj yaparak kullancağım bir krem verdi. Bir ay oldu halen dikişlerin uçları kabarık ,bu kabarıklıklar geçermi bilgi verirseniz çok sevinirim.

Nuray30 Nisan 2014 at 12:16Reply

Merhaba. İki hafta önce boynumdaki iki et benini ve çenemdeki siyah beni aldırdım. Boynumda dikiş yoktu, kabuklar düşünce iz az kaldı ama çenemde dikiş vardı. Şuan hem renk izi hemde dikiş uçlarında Nisan hanım gibi derim kabarık kaynaşmış 🙁

Birkan16 Mayıs 2014 at 16:11Reply

Ya hanimlar bende cenemden aldirdim 2 gun oldu dus almam lazim su degse sorun olurmu ?

Aybars02 Haziran 2014 at 23:13Reply

Hocam merhaba benim genital bölgemdeki beni aldırmak istiyorum risk teşkil edermi?

zeynep10 Temmuz 2014 at 08:39Reply

Yaa benimde yuzumde ben var ama 5 tanesinin capi 1 cm boyunda digerleri kucuk rahatsiz oluyorum aldiriyim mi korkuyorum ameliyat olmaktan ne kadar suriyo iz cok kaliyomu devlet hastanelrinde aliniyomu cevaplarinizi bekliyorum

Cüneyt.25 Ekim 2014 at 11:07Reply

Burnunun üstünde sinir beni çıktı.charry diyorlar.

Ne önerirsiniz…

name19 Kasım 2014 at 18:04Reply

Bende bugün devlet hastanesinde lokal olarak ben aldırdım.7 gün sonra dikişler alınacak. benim yarın pansuman yapmam gerekiyormu

Name25 Kasım 2014 at 20:20Reply

Bugun bi kac yudum bira ictim yarin ben aldircam sorun olur mu?

yusuf03 Aralık 2014 at 09:01Reply

Merhaba ßen Adanadan Yusuf ßenim Yüzümde En Az 4 Tane ßenim Var Onları Aldırmak İstiyorum Ama Korkuyorum İz Kalır Diye Amaliyat Olan Arkadaşlarımdan Yardım İstiyorum İz Kaldımı Sizinkinde .

Tahir16 Ağustos 2015 at 17:08Reply

Korkmana gerek yok bende aldirdim aldirali 4 gun oldu bi sknti olmuyo ama tavsiye edicegim yer ben orda aldirdimm

hasan30 Mayıs 2015 at 17:52Reply

Selam ben 17 yaşındayım ve Yüzümdeki 1.1,5 santim civarında iki tane ben var pazartesi günü bunları aldırcam ama korkuyorum ilerde kanser olma gibi bi sıkıntı çıkar diye lütfen bilgi verirmisiniz bunun hakkında

Merve01 Haziran 2015 at 15:24Reply

Sağ kaşımın yanında çok büyük olmayan bir ben var fakat görünümü rahatsız ediyor henüz 13 yaşımdayım aldırsa iyileşme süreci ne kadar sürer ve iz çok belli olur mu?

NameElif22 Ağustos 2015 at 10:01Reply

dikişler için hangi kremi kullanıyosunuz

buse30 Ekim 2015 at 21:23Reply

Ben yüzüme ben yaptırmak istiyorum bu mümkün mü?

zeynep20 Ocak 2016 at 09:52Reply

Selam bende dört ay önce burnumun kenarında ve üstünde mercemek tanesi kadar olan benlerimi aldırdım izmirde özel bir klinikte lazerle aldırdım fakat sonuç felaket hem iz kaldı hemde kızarıklık geçmedi iz giderici kremler ise hikaye oluşan cukurlukta cabası .Arkadaşlar sakın lazerle benlerinizi aldirmayın .hastane hastane geziyorum çareler arıyorum 🙁

Seher23 Temmuz 2017 at 11:17Reply

Zeynep hanım şu an ne durumda yüzünüz bende aynı sorunu yaşıyorum ne yaptınız:(

yaprak21 Ocak 2016 at 22:32Reply

Arkadaslar bende bugun yüzumde 4 tane mercimek buyuklugunde ben aldırdım cerrahi yöntem ile doktorum cok iyiydi islem sırsnda hic bir aci hissetmedim ve cok da kısa surdu ama bunda doktorun buyuk payı var simdi kucuk bantlar var ne durumdalar goremiyorum ama asamaları buraya yazarım cünku bende yorumlara bakarak en sonunda cerrahi ile aldırmaya karar verdim insallah iz kalmaz asamaları buraya yazarım 10 gün sonra

Özge24 Ağustos 2016 at 00:39Reply

Yaprak hanım son durumunuz nedir

yaprak27 Aralık 2016 at 15:16Reply

Durum son derece iyi hemen hemen izlerimin hepsi kayboldu ilk aylar sivilce gibi izler vardı ama zamanla kayboldu kreminizi düzenli kulllanıb ve doktor seçimine dikkat edin

Seher11 Ekim 2017 at 15:58Reply

Yaprak hanım izleriniz ne durumda sonuçtan memnun kaldınız mı nerede aldırmıştınız benlerinizi?

mehmet22 Ocak 2016 at 19:53Reply

sa kardeşim iz ne kadar kaldı 5 ay geçmiş

Gokhan02 Şubat 2016 at 10:50Reply

Merhabalar bende dun hastaneye gidip ameliyat icin gun aldim burnumun hemen solunda 2 tane yaksalik 8 9 senedir varlar aliskanlik olmustu ailem tarafindan rahatsiz degildim fakat yaz tatili ve gunesli gunler oldukca gunesin zararli isinlari yuzunden yuzumde 5 6 tane daha cikti ama ufaklar sorun yok ben burnunun yanindakilerini aldirmak istedim doktor birisini alirim dedi patolojiye gidcek sonuclara gore obrunude alirim ama iz kalir dedi bende iz kalmasindan korkuyorum halen aldirmakta kararsizim ne yapmam gerek aldiran arkadaslar cok belli oluyormu izler kayboldumu zamanla yazarmisnizi

Ezgi03 Şubat 2016 at 21:39Reply

Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım ve yanağımda mercimek büyüklüğünde bir ben vardı estetik olarak çok rahatsız oluyordum öncelikle arkadaşlar lazer önermiyorlar çünkü cildin içine tam olarak geçmediği için benin kökü kalıyormuş ve tekrar çıkma ihtimali varmış bu yüzden cerrahi yöntemle alındı alınma esnasında iğne biraz yaktı onun dışında kesilirken hissetmiyorsunuz ve dikilirken biraz hissediyorsunuz 3 gün önce aldırdım bende şuan beyaz yapışkanlar var üstünden 2 gün sonra dikişlerim alınacak İnşallah iz kalmaz

Gonca İrem Taş06 Şubat 2016 at 21:23Reply

Merhaba doktor bey ben 18 yaşındayım sol göğüs altımda karın bölgemde 2 tane büyüyen ve kahverenkli benim vardı 2 sene önce cildiyeciye gittim ve kontrol ettirdim o zaman doktor herhangi bir problem olmadığını söyledi 3 gün önce başka bir cildiyeciye kontrol ettirdim özel bir cihazla baktı ve riskli olduklarını söyledi alınıp patoloji testi yapılmasını istedi beni plastik cerrahiye yönlendirdi plastik cerrahda benlerimi aldı çevremdeki çoğu kişi hemen aldırmasaydın gibi bir çok söylemlerde bulundular bende çok endişelendim bu nedenle size sormak istedim hemen aldırmam doğrumuydu ve sonuçlar kötü çıkarsa ne olur açıklarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

büşra18 Temmuz 2017 at 07:20Reply

karın bölgesindeki beni aldırırken bi acı hissettinz mi acaba bende aldırmayı düşünüyorum ama acısından korkuyorum acıkcası

baris21 Şubat 2016 at 14:52Reply

Benim yüzümde ben vardı aldırdım 3 ay geçti üzerinden ve kirzariklik var bundan rahatsız oluyorum yardımcı olurmusunuz

Özge30 Haziran 2016 at 17:55Reply

Merhaba hocam ben 18 yasinda ben aldirdim gogus uzerinden doktor bana gecer izi dedi ama 7 sene gecti hala gecmedi iz ve çok pismanim aldirdigima o izi gordukce uzuluyorum nasil gidebilir o iz lutfen yardimci olun..beninizi aldirmayin sonra benim gibi pisman olmayin arkadaslar

hakan29 Eylül 2016 at 08:49Reply

Sayın hocam burnumun uc kısmında mercimek tanesi kadar bir ben var idi tavsiye üzerine aldırmaya karar verdik ve aldırdık ilk etapta 3 dikiş atılmıştı,dikişli iken kabuk bağlamış idi dikişleri aldırdıktan sonra kabuk bağlayan bölgenin göçük olduğu kanaati ile ameliyatı yapan doktora gittim tayini çıkmış başka bir doktora gittim ve bu dikişlerin zamanında açıldığını göçüğünde bu sebeble oluştugunu söyledi ve tekrar orayı açarak dikilmesi gerektiğini söyledi ve gerçekleştirdi 7 dikiş atıldı şuan burnumun uç kısmında oval şekilde çiçek deseni sırıtıyor ameliyat olalı 1 ay oldu ve bu durum bi hayli can sıkıcı hale geldi.Tavsiyeniz nedir bu izler kaybolurmu.ne yapmamı hangi branşa ve doktora gitmemi önerirsiniz.

Can28 Mart 2017 at 22:20Reply

Arkadaşlar içiniz rahat olsun 5 gün önce yanağımdan mercimek kadar ben aldırdım 2 dikiş atıldı . Canım hiç acımadı . Lazer nasıl oluyor bilmiyorum ama dikişlere baktım gayet normal ve ters bi durum söz konusu değil . İçinizi rahat tuttun . Yukarıda Allah var içinizi rahat tutun

Seher11 Temmuz 2017 at 16:37Reply

Merhaba ben 1 ay evvel yüzümden 4 tane ben aldirdim cerrahi yöntemle plastik cerrah yaptı işlemi benlerim çok küçüktü ve dikiş atılmadı sonrasında herhangi bi krem kullanmana gerek yok dedi doktor. Fakat 1 ay geçmesine rağmen belirgin çukurluklar ve kızarıklık var çok rahatsız edici bir görüntü oluştu sonrasında arayıp durumu anlattım doktorum dermatixsi jel kullan dedi yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ama çok fayda göremedim bu çukurluklar hala cok belirgin böyle kalır mı dolar mı dolması icin ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

Emine demir28 Temmuz 2017 at 11:41Reply

Merhabalar iyi akşamlar ben cenemde olan et benlerimi aldırdım fakat morarma oldu normalmi sizce acaba yardımcı olursanız sevinirim ??

Neslihan11 Kasım 2017 at 22:16Reply

Arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce anlamda belirgin bi et beni vardı. Doktora gittim yarım saat içinde alındı. 3 dikiş atıldı ve hala Dikişler alınmadı. Ve şu anda dikişli olduğu halde kocaman çukur var bin pişman oldum… Ne yapmalıyım?? Çukur kapanırmı öyle kalır mı?

Sevda24 Kasım 2017 at 19:37Reply

Benim ben sol gözüm de ve büyüyor susam kararmış doğduğumda fakat şuan nohut kadar 18 yasindayim bi doktor veya doğru bilgili birinden cvp bekliyorum

Merve29 Kasım 2017 at 22:31Reply

Merhabalar ben lazerle ve ameliyatlada ben aldırdım lazerde pembemsi iz kalıyor fakat dikişle alınanlarda bir ay sonrası iz yok denilecek kadar az

derya12 Aralık 2017 at 14:04Reply

merhaba kızım 9 cm den büyük bir nevüs ile doğdu üzeride yoğun kıllı.şuan 2.5 yaşında takibi yapılıyor 6 ay süreyle .fakat aldırmak istiyoruz yüzünün sol alın ve yanak kısmına kadar iniyor .konu ile ilgili yorumunuzu alabilirmiyim.şuan takip eden doktor tüy dökücü kullnabilirsiniz dedi : tüm ben üzerindeki kılları döktü krem ama fazlasıyla kabuk tuıtacak kadar cildini tahriş etti.

Gulten05 Ocak 2018 at 11:40Reply

Hayırlı günler hocam ben bir hafta önce iki yanağına ben vardı alırdım doktor bir hafta sonra gel bakacak dedi gittim doktor izne ayrılmıştı bir hafta sinra gelicrkmis ve yüzümde hala dikişler duruyor ne yapmalı aldırmalimiyim dikişler yüzümde durmalimi korkuyorum iz yaparsa diye şimdiden cevap için teşekürler hayırlı gunler

Emine demir27 Ocak 2018 at 17:35Reply

Merhabalar ben benlerimi aldırdım 7 ay felan oldu fakat aldırdım bı benim yerin de içi sıvı gibi olan fakat patlatmak istediğimde patlamayan bişi çıktı doktorum 2 aya geçer dedi fakat gecmedi napmam lazım yardımcı olurmusunuz

Kübra07 Haziran 2018 at 08:49Reply

Bende bugün yüzümdeki benleri aldırdım biri çenemde biri burnumun kenarında yanagimdaydi dikiş atıldı ve 10 gün krem kullanilcakmis dikiş alınmadan mi süreceğim

Şeyma27 Aralık 2018 at 11:42Reply

Dün dikişlerim alındı ama dikiş alınan yerde baya bi kızarıklık oluştu.Kızarıklığın en kısa zamanda geçmesi için ne yapmam lazım moralim çok bozuldu