Alın Germe Ameliyatı

Görsel Anlatımlı Videolar

Alın germe ameliyatları günümüzde sıklıkla yapılan estetik müdahalelerdir. Kısaca ve kaba tabirle tanımı alın bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan fazla deri ve bu deri üzerinde oluşan kırışıklıkları cerrahi olarak alınması işlemidir.

Alın germe ameliyatları belirli bir yaşı doldurmuş kişilerde yapıldığı gözlenmektedir. Bununla birlikte yer çekimi ve yaşlılık bu ameliyatı olma sebeplerindendir.Alın germe ameliyatları genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat süresi değişmekle beraber 2 saat tir. Ameliyat sonrası 3 gün süreyle ameliyat bölgesinde şişlikler morluklar olabilir.Bu durum geçiçidir ve 1 hafta sonra bu durumdan kurtulunabilir.

Alın germe ameliyatında bir yaş sınırı var mıdır ? 

Alın germe ameliyatında herhangi bir yaş sınır olduğunu söylemek yanlış olur. Bu ameliyatı olmak isteyen her kez olabilir. Kaş kaldırma ameliyatı ile benzer teknikler kullanılır. kaş kaldırma ameliyatlarında yaş sınır düşük iken alın germe ameliyatlarında yaş sınırı genelde 40 50 li yaşlar dadır.

Alın germe ameliyatı riskli bir ameliyat mıdır ? 

Alın germe ameliyatları riskli ameliyatlar değildir. Sağlık açısından hiçbir zararı veya yan etkisi söz konusu değildir. Aksine bu ameliyat insanı genç göstermektedir. Bu sebeple ameliyat sonrasında hastanın kendine güveni artar, sosyal hayatında daha dinamik ve başarılı olabilir.

Endoskopik alın germe Endoskopik alın germe

Alın Germe Ameliyatı Teknikleri 

Alın germede kullanılan 2 farklı teknik vardır. Bunlardan biri klasik alın germe tekniği diğeri ise endoskopik alın germe ameliyatlarıdır. Ben kişisel olarak endoskopik alın germe tekniğini kullanıyorum. Bunun nedeni ameliyat izleridir. Endoskopik alın germe ameliyatlarında kulak arkasından saçlı deri içinde 3- 4 cm lik kesi açılır. Bu kesi saçlı derinin içerisinde olduğu için ameliyat sonrasında iz belli olmaz saklanır. Dğer klasik yöntemde kafa derisi boydan boya kulak arkasından gene saçlı deri içerisinden açılarak yapılır. Bu ameliyat için bu kadar yarık açılmasından hoşlanmadığım için ameliyatı genellikle endoskopik yapıyorum.

Endoskopik alın germe ameliyatında derinin içine girilerek yağlı doku ve gevşemiş kasları temizliyorum. Kişinin isteklerine göre gerginliği veya şekli ayarlayabiliyorum. Bu yüzden bu ameliyat çok başarılı sonuçlar verir.

Alın germe ameliyatı sonrası iz kalır mı ?

Alın germe ameliyatı sonrasında kesiler saçlı deri içerisinde olduğu için, gözle görülür bir ameliyat izi görünmez. Kişi ameliyat olduğunuzu anlamaz bile. Ameliyat sonrası bakımlarında tam yerine getirilmesi durumunda başarılı sonuçlar ortaya çıkar.

Alın Germe ameliyatı ne kadar etkili kalır ? 

Alın germe ameliyatı hastanın durumuna göre değişken olmak üzere 5-10 yıl arasında kalıcılığını sürdürür. Hasta ameliyat olduktan sonra en az 5 yaş daha genç görünebilir.

Erkeklerde alın germe

Kadınlarda alın germe ameliyatı

Bu Sayfa 1.714 kez Ziyaret Edilmiştir.

Anahtar Kelimeler: , , , ,

2 comments:

enes14 Mart 2012 at 01:09Reply

slm hocam ben 20 yaşındayım ve alnımda fazla deri var ve o kadar var ki çok kırışık ve beni görenler beni 25 yaşında zannediyor ve rahatsız oluyom bu durumdan.ve güneşe açık havaya çıktığım zaman alnımdaki fazla deri gözlerimde ağrıya neden oluyor ben alnımdaki deriyi aldırtmak istiyom yani alnımı küçültmek istiyom yardımcı olursanız sevinirim ve fiyat aralıklarını söyleseniz memnun olurum..saygılarımla

mulazim argiz09 Eylül 2013 at 06:49Reply

Mrb benim kaslarimin ortasinda kas ve yaglar cok gergin katlanmis bir halde ve 23 yasindayim amelyat ollabilir muyim etkisi kac yil surer ve fiyat araligini bildirirseniz memnub olurm.. Tesekkurler